ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تغییرات پوشش اراضی پارک ملی و منطقه حفاظت شده سالوک در سنجنده های TM ، +ETM و OLI ماهواره لندست

Year: 1395
COI: EICONF03_060
Language: PersianView: 204
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رحیمه صابرفر - دانشجوی کارشناسی ارشد محیط زیست، دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس
سامره فلاحتکار - استادیار، گروه محیط زیست، دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی ، دانشگاه تربیت مدرس
سیدحسین کیا - دکتری سنجش از دور دانشگاه ساتامپتن، مدرس دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

امروزه کسب آگاهی و دانش در رابطه با پوشش گیاهی و سالمت آن نقش مهمی را در مدیریت مناطق حفاظت شده و حفاظت از گونههای گیاهی و جانوری آن دارد. بهمنظور بررسی و پایش پوشش اراضی در مقیاس جهانی و ناحیهای دسترسی بههنگام به دادههای میدانی یا صحرایی معموال دشوار و محدود میباشد. از این رو سنجش از دور فنآوری بسیار مفیدی است که جهت بررسی روند پوشش گیاهی درگذشته تا کنون نسبت به سایر روشها ارجحیت داده میشود. در راستای برنامهریزی و مدیریت سرزمین و نیل به اهداف حفاظتی، بررسی تغییرات الگوهای مکانی کاربری و پوشش اراضی بسیار ضروری است. استفاده از تصاویر ماهوارهای لندست در تعیین تغییرات پوشش اراضی یکی از راههای موجود در آشکارسازی تغییرات پوشش گیاهی میباشد. در تحقیق حاضر با استفاده از تصاویر سالهای 1366 ،1372 ،1377 و 1388 مربوط به سه سنجنده TM+ ،تصویر سال 1382 مربوط به سنجنده ETM و تصویر سال 1394 مربوط به سنجنده OLI ماهواره لندست و استفاده از روش طبقهبندی هیبرید منطقه مورد مطالعه به 6 طبقه جنگل سوزنی برگ، پهن برگ، مرتع، اراضی کشاورزی، مناطق مسکونی و اراضی بایر تقسیم شد و پایش روند تغییرات پوشش اراضی پارک ملی و منطقه حفاظت شده سالوک با استفاده از روش مقایسه پس از طبقهبندی بیانگر کاهش 18 درصدی پوشش گیاهی در طی سی سال گذشته و افزایش اراضی بایر میباشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EICONF03_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/595693/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صابرفر، رحیمه و فلاحتکار، سامره و کیا، سیدحسین،1395،بررسی تغییرات پوشش اراضی پارک ملی و منطقه حفاظت شده سالوک در سنجنده های TM ، +ETM و OLI ماهواره لندست،Third International Conference on Environmental Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/595693

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ارزیابی روند تغییرات کاربری اراضی منطقه حفاظت شده کبیرکوه با استفاده از GIS , RS (مطالعه موردی :استان ایلام ) [Conference Paper]
 • اسفندیاری ع.، فتاحی مقدم م.، رنگزن ک.، تصحیح اتمسفری تصاویر ...
 • تصویری م ر.، 1377. بارزسازی تغییرات کاربری و پوشش گیاهی ...
 • راه چمنی ن س. اعزازی ع. قهرمان نژاد ف، . ...
 • رفیعیان ا. 1382. بررسی تغییرات گسترده جنگل‌های شمال کشور بین ...
 • عزیزی قلاتی س. رنگزن ک. تقی زاده _ احمدی ش. ...
 • Shataei Jouybari SH., Malek J., 1996. A study on natural ...
 • Sabin FF., 1996, Remote sensing :Principal and interpretation 3rd Ed., ...
 • _ Salas W.A., Skole D., 1998. Remoe Sensing of Land ...
 • Vaogen T.G., 2006, Remote sensing of complex land use change ...
 • Yuan D., Elvidge C. D., Lunetta R. S., 1998. Survey ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 30,855
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support