Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی نظام حقوقی حاکم بر اخراج کارگر در نظام حقوقی ایران

Year: 1395
COI: NCCH02_033
Language: PersianView: 702
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کریم مقدم - گروه حقوق، واحد کرمانشاه، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمانشاه، ایران.گروه حقوق، واحد علوم و تحقیقات کرمانشاه، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمانشاه، ایران.
فردین مرادخانی - استادیار حقوق عمومی دانشگاه بوعلی سینا همدان

Abstract:

با صنعتی شدن جوامع، انسان امروزی در معرض فشارهای ناشی از کار، ترس از حوادث، عدم امنیت شغلی و... قرار گرفته است.لذا باید تدابیری پیشبینی شود که امنیت شغلی و فکری افراد ذینفع تامین گردد تا نسبت به از دست دادن موقعیت شغلی خود هراسی نداشته باشند.انجام این مهم بر عهده قوانین هر کشوراست که در کشور ما نیز، قانون اساسی، قانون کار و قانون تامین اجتماعی و آییننامههای مربوط، برای جلوگیری از به خطر افتادن اشتغال کارگران و حمایتاز آنها و ایجاد اطمینان در برابر خطر از دست دادن شغل، مقرراتی را وضع نمودهاند.پژوهش حاضر نیز با هدف بررسی آسیبشناسی نظام حقوقی حاکم بر اخراج کارگر در نظام حقوقی ایران صورت گرفته است.بر اساس یافتههای به دست آمده اگر قوانین حمایتی وجود داشته باشد تا از کارگران در هنگام ازدست دادن کار به دلایل مختلف حمایت کند، چنین کارگرانی احساس امنیت خاطر کرده و به امنیت شغلی خود مطمین میشوند.از جمله این حمایتها،پیشبینی قالب قرارداد کار دایم است؛ چرا که مقوله امنیت شغلی به عنوان یک خط قرمز حقوق کار به شمار میآید و نباید متعرض آن شد و اگر در اندیشه اشتغالزایی و افزایش تولید و سرمایهگذاری باشیم، باید با اصلاح ساختارهای نامناسب و سیاستهای غلط و با ارایه راهکارهای منطقی به آن دست یابیم، نه با ازبین بردن یک حق اساسی و مهم )اشتغال و امنیت شغلی( که دغدغه طیف گستردهای از جامعه را تشکیل میدهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCH02_033. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/604904/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مقدم، کریم و مرادخانی، فردین،1395،آسیب شناسی نظام حقوقی حاکم بر اخراج کارگر در نظام حقوقی ایران،2th Conference on 4 corners of Humanities،Shiraz،https://civilica.com/doc/604904

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • جعفری لنگرودی، محمدجعفر، (1382)، ترمینولوژی حقوق، تهران: کتبخانه گنج دانش. ...
  • عراقی، سیدعزت‌الله، (1384)، حقوق کار (1)، تهران: انتشارات سمت. ...
  • نظری‌زاده کرمانی، عبدالرضا، (1384)، "سیاست ارزشی کار در اسلام"، مجله ...
  • ظهوری، قاسم، (1387)، روابط کار نظریه‌های و فرآیندها، تهران: موسسه ...
  • محجوب، علیرضا، (1386)، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران. ...
  • گیلانی‌نژاد، مازیار، (1386)، "دستاوردهای زحمت‌کشان در معرض تهدید"، ماهنامه الکترونیکی ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,870
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support