ارزیابی اقتصادی شاخص های تعمیر و نگهداری روسازی راه با استفاده از نرم افزارReal Cost و هزینه کاربران با نرم افزار RUCKS(مطالعه موردی: ساری- قایمشهر)

Publish Year: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 359

This Paper With 14 Page And PDF and WORD Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ICBE03_023

تاریخ نمایه سازی: 10 تیر 1396

Abstract:

سالانه بخش عظیمی از بودجه عمرانی کشورها صرف ترمیم و نگهداری و بهسازی راه ها می شود. تعمیر و نگهداری راه ها یک فعالیت جدا ناپذیر از بهره برداری راه های کشور است و به عنوان یکی از مراحل ضروری بهبود شرایط فیزیکی راه ها مطرح هستند که در تحلیل چرخه عمر روسازی راه ها جای دارند. آنچه که مطرح است، نیاز اساسی یک برنامه اقتصادی و فنی، به عنوان ابزاری برای تصمیم گیری ها و بهینه کردن هزینه های ترمیم و نگهداری است. در این مقاله تلاش شده تا اولویت گزینه های نگهداری و تعمیر روسازی راه از طریق نرم افزار Real Cost با بررسی محور ساری-قایمشهر شناسایی شود. همچنین اطلاعات ورودی به نرم افزار شامل هزینه ها و مشخصات ناوگان ترافیکی و شبکه راه بررسی شده است. نرم افزار Real Cost نتایج اولویت بندی گزینه های پیشنهادی را از لحاظ اقتصادی ارایه می دهد و برنامه نگهداری و تعمیر مدونی برای دوره چرخه عمر مورد نظر هر طرح معرفی می کند. همچنین با استفاده از نرم افزار RUCKS، به بررسی هزینه های تعمیر و نگهداری بر کاربران راه پرداخته شده است. نتایج تحقیق نشان داده است که گزینه (روکش آسفالت گرم و فوگ سیل) به عنوان مقرون به صرفه ترین گزینه تناوبی از بین گزینه های تناوبی پیشنهادی می باشد و با انتخاب این سیاست تعمیر و نگهداری روسازی راه علاوه بر حفظ وضعیت مناسب روسازی محور ساری– قایمشهر (بدلیل پیشگیرانه بودن) از لحاظ اقتصادی از دیدگاه سازمان های ذیربط و نیز کاربران راه، نیز برتری بر دیگر سناریو ها دارد.

Keywords:

اولویت بندی گزینه های تعمیر و نگهداری روسازی , محور ساری-قایمشهر , Real Cost , RUCKS

Authors

امیر ایزدی

استادیار دانشگاه شمال

غلامحسین توکلی

دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه شمال

محمد نبی پور

دانشجوی دکتری برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه شمال

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • حسینی یزدی، سیدمجتبی، 1382، سیستم مدیریت نگهداری روسازی راه واجرای ...
  • جعفری ا.، 1387، اولویت بندی پروژه های نگهداری روسازی راه ...
  • رحمن، علی، 1388. « پژوهشی پیرامون بهترین روش های نگهداری ...
  • Kim, C., Lee, E. B., Harvey, J. T., Fong, A., ...
  • M.V. Denisov, V.A. Kamaev, A.V. Kizim, Organization of the Repair ...
  • "Life-cycle Cost Analysis Procedures Manual", State of Californit Department of ...
  • ، HDM-4 Road Use Costs Model Version 2 Do cumentation ...
  • نمایش کامل مراجع