ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل پایداری و تغییر شکل گودبرداری با دیواره قوسی در محیط های شهری

Year: 1395
COI: ICSAU04_0287
Language: PersianView: 213
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید غفارپورجهرمی - استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
یاسمن دهقان بنادکی - دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی ژیوتکنیک، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

Abstract:

یکی از مسایل مهم در ساخت و سازهای شهری، ایجاد پایداری مناسب درهنگام گودبرداری و اجرای سازه نگهبان است. عملیاتگودبرداری در زمره عملیات های خاکی خطرناک قرار دارد. درگودبرداری ها ، تعادل خاک برهم خورده و وضعیت تنش ها در خاک تغییرمی کند و تغییرشکل هایی در خاک به وجود می آید. هریک از این حالت ها می تواند موج برهم خوردن انسجام خاک یا گسیختگی آن و یاموجب برهم خوردن تعادل و پایداری سازه مجاور گود شود.در این مقاله سعی شده به تحلیل تغییرمکان و پایداری دیواره های قوسی شکل گودهای 7، 10، 15 و 20 متری در دو نوع خاک قوی و ضعیف پرداخته شود و اثر آن بر کاهش تغییر مکان گود مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت 6 شعاع قوس مورد بررسی قرار می گیرد ونتایج آن ها با هم مقایسه می شود. این مدل همچنین به صورت دو بعدی نیز مدل سازی شده است و نتایج آن با حالت سه بعدی مقایسهگردیده است. در این راستا از نر افزارهای FLAC3D و PLAXIS2D و GEOSLOPE برای تحلیل پایداری و تغییر شکل گود استفاده شده است. نتایج حاصل نشان دهنده آن است که با ایجاد شعاع قوس مناسب می توان باعث کاهش تغییر شکل کل، تغیبر شکل افقی،تغییر شکل قایم و شعاع تاثیر در گودهای مختلف شد. علت این است که زمان بارگذاری، ابتدا تمام مقطع تحت اثر فشار عمل می کند وتنش فشاری اولیه قدری از تنش کششی حاصل از خمش می کاهد. این امر البته وابسته به عملکرد پوسته ای این قوس ها می باشد. درگودهای کم عمق با افزایش انحناء قوس، تغییر شکل ها کاهش می یابند اما در گودهای عمیق این کاهش تغیبر شکل تا شعاع قوسبهینه ادامه دارد و از آن به بعد با کاهش شعاع قوس، تغییر شکل افزایش می یابد. تاثیر ایجاد شعاع قوس در خاک های ضعیف بیشتر ازخاک های قوی می باشد.

Keywords:

تغییر شکل افقی و قایم دیواره، اثر قوسی، دیواره های قوسی، تیوری صفحات و پوسته ها

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU04_0287. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/618050/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غفارپورجهرمی، سعید و دهقان بنادکی، یاسمن،1395،تحلیل پایداری و تغییر شکل گودبرداری با دیواره قوسی در محیط های شهری،4th international congress of structure, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/618050

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • مبحث 12 مقررات ملی ساختمان (ایمنی و حفاظت کار در ...
 • کتاب بررسی فنی و اقتصادی سقف‌های تیرچه بلوک-سقف‌های با دال ...
 • بررسی پایداری دیواره گود میخکوبی شده با نرم افزار FLAC و مقایسه آن با نرم افزار PLAXIS [Conference Paper]
 • محمد مهدی علی نیا، (1379)، کتاب تئوری صفحات و پوسته ...
 • کاهش تغییرشکل دیواره گودها با استفاده از ترکیب دو روش نیلینگ و انکراژ [Conference Paper]
 • مبحث 6 مقررات ملی ساختمان (بارهای وارد بر ساختمان)، ویرایش ...
 • P.A.Vermeer , A.Punlor , N.Ruse, (2001) _ Arching effects behind ...
 • Z. Ma, Y. P. Wang, S. J. Liang, (2012) _ ...
 • S.Hosseinian _ M.Cheraghi Seifabad , (2013) , Optimization the Distance ...
 • Li Guo and Xianglan Li, (2015) , Research on Arch ...
 • S. Lee, A. Eom, S.Ryu, J.Won, (2016) _ Optimal dimension ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 4,608
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support