Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی روش های مضرس سازی در ایمنی رویه های بتنی

دومین کنفرانس ملی رویه های بتنی
Year: 1396
COI: NCCP02_010
Language: PersianView: 522
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود فرصت - دانشجوی دکتری، مهندسی عمران راه و ترابری، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشگاه تربیت مدرس
امین میرزابروجردیان - استادیار، مهندسی عمران راه و ترابری، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشگاه تربیت مدرس
ابوالفضل حسنی - استاد، مهندسی عمران راه و ترابری، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

با توجه به افزایش روزافزون تصادفات در کشور، پرداختن به مسیله ایمنی حایز اهمیت می باشد. پس از اشتباهات فردی رانندگان، عامل راه را می توان دومین عامل در وقوع تصادفات دانست. پس پرداختن به عوامل موثر و دخیل در ایمن سازی آن می تواند حایز اهمیت باشد. ایمن سازی بدلیل اهمیت ویژه اش می بایست در تمامی فازهای طراحی یک مسیر مدنظر قرار بگیرد. ایمنی روسازی های بتنی نسبت به روسازی های آسفالتی در مبحث مقاومت لغزشی و سرخوردگی متفاوت می باشد. اصولا روسازی های بتنی بدلیل اینکه در زمان فرآوری و پس از بخارشدن آب از روی آن، سطحی یکنواخت و یک دست را ارایه می کنند، به لحاظ مقاومت سرخوردگی ضعیف می باشند. بنابراین می بایست تمهیدات ویژه ای برای فراهم آوری این مقاومت در آنها دیده شود. این اقدام با افزایش اصطکاک روسازی انجام می پذیرد. در این مقاله به بررسی بافت سطحی روسازی بتنی و مقایسه روش های مختلف مضرس سازی سطح رویه بتنی پرداخته شده است. روش هایی مانند استفاده از برش الماس، شیار زنی و ساخت سطح با اصطکاک بالا معرفی و مقایسه شدند. نتایج نشان دادند که استفاده از شیارهای طولی و عرضی بلحاظ ایمنی در یک سطح می باشند اما شیارهای طولی تولید صدای کمتری ناشی از عبور و مرور وسایل نقلیه دارند. همچنین استفاده از روش برش الماس صدای کمتری نسبت به حالت های شیارزنی تولید می کند. علاوه بر آن استفاده از سطح با اصطکاک بالا با توجه به محدود بودن مساحت های مورد استفاده می تواند باعث کاهش هزینه های پروژه گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCP02_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/656451/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرصت، مسعود و میرزابروجردیان، امین و حسنی، ابوالفضل،1396،بررسی روش های مضرس سازی در ایمنی رویه های بتنی،2st National Conferecne on Concrete Pavements،Tehran،https://civilica.com/doc/656451

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 34,218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support