ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل زیست پذیری فضاهای شهری با رویکرد امنیت (مطالعه موردی: بافت فرسوده بخش مرکزی شهر زنجان)

Year: 1396
Publish place:
COI: SPES01_037
Language: PersianView: 255
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

تقی حیدری - دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری
سجاد خانمرادی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری
خدیجه حیدری - کارشناسی ارشد علوم اجتماعی- رییس دفتر تحقیقات فا.ا. زنجان

Abstract:

یکی از مهمترین مباحث زیست پذیری شهری که طی سال های گذشته در جهان توسعه یافته به دلایل گوناگونی نظیر تراکم جمعیت و کاهش روابط چهره به چهره انسانی، مد نظر برنامه ریزان و مدیران شهری مد نظر قرار گرفته است، مقوله امنیت شهر و احساس امنیت شهروندان است. وجود امنیت در محیط های شهری یکی از الزامات اساسی کیفیت زیست شهروندان محسوب می شود.. به طوریکه امروزه نا امنی در محلات به عنوان یکی از دغدغه های مدیریت شهری شناخته می شود. امنیت به عنوان یکی از شاخص های دستیابی به زیست پذیری مفهومی است که تاثیر فراوانی بر سطح رضایتمندی مسکونی خانوار و جابجایی ساکنان از محله های مسکونی شان دارد. بدین منظور هدف از نگارش این پژوهش درک وضعیت زیست پذیری حاکم بر بافت فرسوده بخش مرکزی شهر زنجان از طریق مولفه امنیت می باشد که در این راستا، در پژوهش حاضر سعی می گردد به سطح بندی امنیت بافت فرسوده بخش مرکزی شهر زنجان پرداخته شود. نوع پژوهش براساس ماهیت از نوع توصیفی- تحلیلی می باشد و در تبیین و پیشینه تحقیق و ارایه مدل از مطالعات کتابخانه ای و میدانی بهره برده شده است. در این راستا به منظور تحلیل وضعیت حاکم بر امنیت بافت فرسوده از مدل (TOPSIS-ANP) بهره گرفته شد. نتایج این پژوهش نشان داد که سطوح متفاوتی از وضعیت امنیت در پهنه بافت فرسوده شهر زنجان ظاهر شده است و بنابر این؛ فرضیه مذکور مورد تایید واقع می شود و به طور کلی قسمت شمالی بافت وضعیت بهتری نسبت به محلات واقع در اطراف بازار و محلات واقع در جنوب بافت فرسوده بخش مرکزی شهر زنجان دارد.

Keywords:

زیست پذیری، امنیت شهری، بافت فرسوده بخش مرکزی شهر زنجان

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPES01_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/672319/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حیدری، تقی و خانمرادی، سجاد و حیدری، خدیجه،1396،تحلیل زیست پذیری فضاهای شهری با رویکرد امنیت (مطالعه موردی: بافت فرسوده بخش مرکزی شهر زنجان)،اولین همایش ملی علوم اجتماعی، علوم تربیتی، روانشناسی و امنیت اجتماعی،Tehran،https://civilica.com/doc/672319

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support