ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی دانشکده هنر و معماری با رویکرد شفافیت و تداوم فضا در معماری ایرانی

Year: 1396
COI: AUGES02_045
Language: PersianView: 2,004
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سارا امیری - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، واحد کرمانشاه، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمانشاه، ایران
محمدعلی زرافشانی - عضو هیات علمی گروه معماری، واحد اسلام آباد غرب، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمانشاه، ایران

Abstract:

دانشکده قلب نظام اطلاع رسانی و آموزش یک جامعه است؛ گردآورنده تلاش های آموزشی، فرهنگی، ادبی،علمی و فنی بشری است و با توجه به جایگاه محوری آن در تمدن کنونی شهرنشینی و در عین حال،حفظ میراث دیروز، نقشی فعال در شکل دادن به بسترهای آموزشی و فرهنگی هر جامعه ای دارد. در اینمیان، دانشکده هنر و معماری مکانی است که نمود هنر و صنعت بر پایه ی نظریات بنیادین معماریاست، این دانشکده، در برگیرنده افراد خلاق و با استعدادی از جامعه است که در راستای باورها، اعتقاداتو فرهنگ زمانه به تغییر جامعه به سوی فردای متعالی فعالیت دارند؛ از اینرو، طراحی ساختار فضایی ایندانشکده بر مبنای اصول بنیادین معماری ایرانی می تواند به ارتقای ابعاد فیزیکی و روانی کاربران کمککرده و همچنین در جهت احیای ارزشهای معماری کهن ایرانی، بر شفافیت و تداوم فضایی منطبق براصول معماری ایرانی تاکید نماید؛ از اینرو، پژوهش حاضر با روش کیفی و هدف کلی احیای هویت واصالت روح معماری ایرانی در طراحی یک دانشکده نوین معماری در شهر کرمانشاه که مهد تمدن و تاریخ سنتی ایرانی است پرداخت. این پژوهش از نوع کاربردی و به روش توصیفی- تحلیلی و با فنپیمایشی انجام گرفت. بدین منظور، از طریق پیمایش داده ها، بررسی نمونه ها و مدارک کتابخانه ای به موضوع طراحی و رویکرد آن پرداخته شد که پس از بررسی تطبیقی یافته ها و نتایج داده ها به تحلیل کیفی و محتوایی و تفسیر یافته ها در حول موضوع اقدام گردید که در نهایت پس از ارزیابی، آنالیز و رویکرد به ایده های اولیه طرح و آلترناتیوها، بهینه ترین گزینه انتخاب و منجر به شکل گیری طرح نهایی شد.شد.

Keywords:

دانشکده هنر و معماری , شفافیت , تداوم فضا , معماری ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUGES02_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/675481/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امیری، سارا و زرافشانی، محمدعلی،1396،طراحی دانشکده هنر و معماری با رویکرد شفافیت و تداوم فضا در معماری ایرانی، The Second international conference on new idea in architecture, urbanism, geography and enviroment sustainability (AUGES 2017)،Mashhad،https://civilica.com/doc/675481

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.67
3 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,354
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support