ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیوند مفهومی موسیقی و معماری در طراحی معماری معاصر

Year: 1396
COI: AUGES02_070
Language: PersianView: 676
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهناز سلیمانی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر
زین العابدین افلاطونیان - عضو هیات علمی دانشکده معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

Abstract:

هنر موسیقی و معماری با توجه به این که در ظاهر از هم خیلی دورند، اما با یک نگاه انتزاعی می توانیم نقاطمشترک زیادی را در بین آنها ببینیم ، با این توضیح که عنصر موسیقی صوت است و عنصر معماری حجم ومصالح است، ولی موسیقی هم معماری است که در حرکت زمان صورت می گیرد؛ این در حالی است که ریتممهمترین نقطه مشترک بین موسیقی و معماری است. آنچه موسیقی را از سایر هنرها متمایز می سازد، بیانصریح و بدون واسطه با مخاطبان خود است، که انتقال پیام ها و ارمان های ذهنی و عواطف و احساساتهنرمند را به دیگران آسانتر می سازد. در حالیکه در معماری پیام ذهنی هنرمند باید در قالب واسطه ای بنامساختمان، به دیگران انتقال یابد و یا در نقاشی آرمان های ذهنی هنرمند توسط اشکال و خطوط و رنگ ها بیانمی شود و نیز در شعر کلمات نقش انتقال مفاهیم ذهنی شاعر را در به عهده می گیرند. در موسیقی هم نسبتهای صوتی به زیبایی منجر می شوند؛ نسبت هایی که به تناسب می رسند. تناسب گاهی در وجه دیداری استو گاهی در وجه شنیداری. در مورد بویایی و بساوایی هم چیزهایی ذکر می شود، بنابراین همه هنرها یک وجهدارند و آن وجهی است که با هندسه دل ما از قبل طراحی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUGES02_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/675503/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلیمانی، مهناز و افلاطونیان، زین العابدین،1396،پیوند مفهومی موسیقی و معماری در طراحی معماری معاصر، The Second international conference on new idea in architecture, urbanism, geography and enviroment sustainability (AUGES 2017)،Mashhad،https://civilica.com/doc/675503

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,725
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support