ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نابرابری دستمزد مردان و تمایل به ازدواج زنان در ایران

Year: 1393
COI: JR_IJER-19-59_003
Language: PersianView: 312
This Paper With 44 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 44 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غلامرضا کشاورز حداد - دانشیار علوم اقتصادی دانشگاه صنعتی شریف
محمد قدسی قاراب - دانش آموخته علوم اقتصادی دانشگاه صنعتی شریف

Abstract:

افزایش سن ازدواج زنان و مردان اثر مهمی بر متغیرهای جمعیتی از جمله باروری و رشد جمعیت دارد از این رو بسیاری از پژوهشگران به بررسی علل و عوامل موثر بر آن پرداخته اند در این میان متغیرهای بازار کار از جمله دستمزد به دلیل تامین معاش خانواده که می تواند تاثیر معنی داری بر ازدواج داشته باشد بیش از سایر متغیرها خود را می نمایاند طبق مطالعات صورت گرفته افزایش نابرابری دستمزد مردان موجب شده است که زنان سطح دستمزد مورد انتظار از همسر آسنده شان را افزایش دهند و برای یافتن همسر مناسب مدت زمان بیشتری صرف جستجو نمایند این به معنای افزایش سن ازدواج در جامعه است در ایران نیز با توجه با آمارهای موجود سن اولین ازدواج نان و مردان روندی افزایشی داشته و افزایش نابرابری دستمزد در بازار کار که از داده های بودجه خانوار سال های 1370تا1389 بدست آمده افزایش محسوسی را نشان می دهد اگرچه اثر دیگر متغیرها همچون نسبت جنسیتی افراد مجرد نسبت دستمزد مردان به زنان نرخ طلاق به ازدواج در این مطالعه بررسی شده ولی تمرکز اصلی در این پژوهش بر نابرابری دستمزد مردان است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJER-19-59_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/682293/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کشاورز حداد، غلامرضا و قدسی قاراب، محمد،1393،نابرابری دستمزد مردان و تمایل به ازدواج زنان در ایران،https://civilica.com/doc/682293

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,052
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support