ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقاومت در برابر خرابی پیش رونده ساختمان های بتنی با شکل پذیری های مختلف

Year: 1395
COI: JR_SJCE-32-2_015
Language: PersianView: 220
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا عباس نیا - دانشیار دانشکده ی مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران
ابوالفضل یوسف پور اوندری - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده ی مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

اطمینان از سازه همیشه به عنوان یک اصل برای هندسانی که مسیول طراحی پروژه های عمرانی بوده اند، مطرح بوده است. یکی از مکانیزم هایی که در دهه های اخیر توجه به آن افزایش پیدا کرده، خرابی پیش رونده است از این رو در این پژوهش، با استفاده از آیین نامه ی GSA به بررسی میزان مقاومت خرابی پیش رونده در ساختمان های طراحی شده با شکل پذیری های مختلف بر طبق آیین نامه های ایران پرداخته شده است. ساختمان ها پس از طراحی برای بارگذاری های متداول، توسط دو روش تحلیل استاتیکی و دینامیکی غیر خطی برای حالت های مختلف حذف ستون تحلیل شده اند. براساس بارگذاری های تعریف شده در GSA قاب خمشی معمولی و متوسط به ترتیب اضافه مقاومتی در حدود 80 و 33 درصد دارند. ولی با توجه به ضوابط راهنمای GSA، قاب خمشی ویژه ی طراحی شده براساس آیین نامه های ایران، قادر به تحمل بارهای مربوط به خرابی پیش رونده نبوده و برخی از حالت های حذف ستون در آن منجر به خرابی شده است در واقع این گونه می توان بیان کرد که یک طراحی لرزه یی ویژه، هنگامی که شکل پذیری بیشتری در مقایسه با طراحی معمولی دارد، الزاما عملکرد بهتری تحت فرایند حذف ستون نخواهد داشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJCE-32-2_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/685062/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عباس نیا، رضا و یوسف پور اوندری، ابوالفضل،1395،مقاومت در برابر خرابی پیش رونده ساختمان های بتنی با شکل پذیری های مختلف،https://civilica.com/doc/685062

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support