ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی خرابی پیشرونده در قابهای فولادی با مهاربند واگرا با تعداد طبقات متفاوت توسط تحلیل پوش داون

Year: 1396
COI: NCNMS06_097
Language: PersianView: 295
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پریا سلیمی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه یزد
علی فریمانی - عضو هییت مدیره شرکت مهندسین مشاور گنبد گیتی مهرگان دارای مجوز مشاوره راه، راهآهن و ابنیه

Abstract:

خرابی پیشرونده،گسترش زنجیروار خرابی در یک سازه میباشد که حداقل با خرابی یک عضو بحرانی سازهای شروع شده و نامتناسب با عامل ایجاد کنندهی آن، بطور پیوسته به سایر اعضای سازه منتقل میشود و در نهایت باعث خرابی کل یا بخش بزرگی از سازه میگردد. از میان روشهای متفاوتی که برای طراحی ساختمانها در برابر خرابی پیشرونده وجود دارد، آیین نامهها روش مسیر جایگزین را پیشنهاد میدهند. یکی از رایج ترین روش های تحلیل برای خرابی پیشرونده استفاده از تحلیل استاتیکی غیرخطی است. در این تحقیق از تحلیل Pushdown استفاده شده است. این روش مشابه تحلیل Pushover است که جهت تحلیل آن در قایم میباشد. در این تحقیق با استفاده از نرم افزار OpenSees و با استفاده از تحلیل Pushdown ، به بررسی خرابی پیشرونده در قابهای فولادی با مهاربند واگرا با تعداد طبقات 4 ، 6 ، 8 و 10 پرداخته شده است. نتایج نشان میدهد که برای ستونهای گوشه به طور کلی با افزایش تعداد طبقات مقاومت سازه آسیب دیده در برابر خرابی پیشرونده کاهش مییابد به طوری که کمترین مقدار برای قاب 8 طبقه و برابر با 3.59 میباشد و همچنین برای ستونهای دوم و سوم با افزایش تعداد طبقات، مقاومت ابتدا کاهش و سپس افزایش مییابد به طوری که کمترین این مقدار برای قاب 6 طبقه، برابر با 2.87 میباشد

Keywords:

خرابی پیشرونده , قابهای فولادی با مهاربند واگرا , بررسی تعداد طبقات , تحلیل پوش داون

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCNMS06_097. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/688685/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلیمی، پریا و فریمانی، علی،1396،بررسی خرابی پیشرونده در قابهای فولادی با مهاربند واگرا با تعداد طبقات متفاوت توسط تحلیل پوش داون،The 6th National Conference and the 2nd International Conference on Civil Engineering Materials and Structures،Yazd،https://civilica.com/doc/688685

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,519
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support