Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی کالبدی و نظام عملکردی فضاهای شهری تاریخی با رویکرد شکل گیری و ارتقای تعاملات اجتماعی، نمونه موردی: خیابان لاله زار

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1209
Language: PersianView: 552
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید فرجی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس
علی یزدانی - عضو هیات علمی، گروه شهرسازی، واحد رباط کریم، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

امروزه نقش فضاهای شهری ،یا به عبارتی فضایی که در آن تعاملات اجتماعی شهروندان شکل گرفته و فرهنگ جامعه در بستر آن ارتقاء می یابد ، به موضوع بسیار مهمی تبدیل گردیده است، و این مهم از دیدگاه پژوهشگران و متخصصان و برنامه ریزان شهری پنهان نمانده و به روش های مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است. فضای شهری تلفیقی از توده و فضا می باشد که جز در صورت حضور انسان و فعالیت های او ، در مرز توده و فضا باقی می ماند و نه نشانگر تمدن ،که تنها باقیمانده ایی تاریخی یا باستانی از تمدن را به تصویر خواهد کشید.در واقع فضای شهری عینیتی است برخاسته از تلفیق روابط اجتماعی ، در بستری کالبدی و پدیده ایی است سازمان یافته از اطلاعاتی که در صور مختلف فرم ، عملکرد و معنا ، تجلی می یابد و بستر شکل گیری و ارتقاء زندگی اجتماعی یک جامعه و نیز بیانگر فرهنگ و شیوه شهر نشینی یک تمدن می باشد. از این رو اهمیت کیفیت و مطلوبیت یک فضای شهری تا حدی است که از آن بعنوان یکی از مهمترین سنجه های توسعه یافتگی و قابلیت زندگی در شهر ها یاد می گردد. چرا که در این فضا است که فرهنگ از طریق فعالیت ها و ارتباطات انسانی به جریان در می آید و ارزشها و سنت های همزیستی را عینیت می بخشد. لذا در پژوهش حاضر ، و در راستای هدف اصلی تحقیق به تفصیل به بیان مبانی نظری و مفاهیم فضای شهری و نیز معرفی اصول و شاخص های موثر بر شکل گیری و ارتقاء تعاملات اجتماعی در فضاهای شهری پرداخته ، و با استفاده از روش های مورد اشاره اقدام به جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل توصیفی و منطقی و آماری یافته های حاصل از تحقیق در خصوص نمونه مورد مطالعه نموده ، و در پایان با توجه به نتایج حاصله ، به جمع بندی و ارایه سیاست ها و راهبردهای منطقی و تحقق پذیر با هدف احیاء دوباره نظام کالبدی و عملکردی خیابان لاله زار به عنوان یک فضای شهری تاریخی با سطح مطلوبی از تعاملات اجتماعی و روابط پایدار شهروندی پرداخته خواهد شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1209. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/709899/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرجی، سعید و یزدانی، علی،1396،برنامه ریزی کالبدی و نظام عملکردی فضاهای شهری تاریخی با رویکرد شکل گیری و ارتقای تعاملات اجتماعی، نمونه موردی: خیابان لاله زار،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/709899

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,238
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support