Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر انسو (ENSO) بر توزیع بارش سالانه ایران در دوره 1971-2000

Year: 1387
COI: GCI13_011
Language: PersianView: 1,242
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

داود پرهیزکار - دانشجوی دکتری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، ایرا
فرهنگ احمدی گیوی - عضو هیئت علمی موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران، ایران.

Abstract:

مطالعه توزیع بارش سالانه کشور در دهه اخیر، با استفاده از اطلاعات سازمان هواشناسی کشور، نشان از تغییر آن از نظر شدت و فرکانس وقوع، نسب به میانگین بلند مدت دارد. در این مقاله اثر احتمالی ارتباط از دور انسو بر بارش‌های ایران از طریق مطاله بی‌هنجاری توزیع بارش سالانه در سال‌های فعالیت انسو (خورشیدی و آبی) در دوره 2000-1971 بررسی شده است. داده‌های بارش تجمعی ماهانه و سالانه برای 43 ایستگاه از سازمان هواشناسی کشور و داده‌های مربوط به سالهای فعالیت انسو در فازهای گرم و سرد از مرکز نوا (NOAA) تهیه شده‌اند. نتایج بررسی انجام شده بر شش نمونه از سال‌های فعالیت انسو، سه النینو و سه لانینای قوی، نشان می‌دهند که در هیچ یک از فازها، توزیع سالانه بارش از روندی خاص تبعیت نمی‌کند و در هریک از دو فاز الگوهای متفاوت دیده می‌شود. به بیان دیگر فقط با تعیین فاز انسو نمی‌توان بی‌هنجاری بارش سالانه را پیش‌بینی کرد.

Paper COI Code

This Paper COI Code is GCI13_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/71504/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پرهیزکار، داود و احمدی گیوی، فرهنگ،1387،بررسی اثر انسو (ENSO) بر توزیع بارش سالانه ایران در دوره 1971-2000،13th Geophysics Conference of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/71504

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ناظم السادات، م. ج.، 1385: ارزیابی تاثیر پدیده النینو- نوسان ...
  • ناظم السادات، م. ج.، 1385: نیروی موثر پدیده النینو-نوسان (ENSO)جنوبی ...
  • Smith, S. R., Brolley, J., O'Brien, J. J. and Tartaglione, ...
  • _ H., 2007: Sensitivity of Australian Rainfa o _ J. ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 38,296
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support