ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل غیرخطی خمش پوسته استوانه ای کامپوزیتی تقویت شده با توزیع تابعی نانولوله های کربنی در راستای محیطی

Year: 1396
COI: JR_JCME-36-1_004
Language: PersianView: 204
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد اسماعیل گلمکانی - گروه مکانیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد
الناز رحیمی - گروه مکانیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

Abstract:

در این تحقیق تحلیل غیرخطی خمش متقارن محوری پوسته های استوانه ای کامپوزیتی تقویت شده با توزیع تابعی نانولوله های کربنی در راستای محیطی مورد بررسی قرار میگیرد. چهار نوع توزیع برای نانولوله های کربنی در راستای ضخامت پوسته درنظر گرفته شده است، که شامل یک توزیع یکنواخت و سه نوع توزیع تابعی هستند. خواص کامپوزیت تقویت شده با نانولوله های کربنی با استفاده از قانون اصلاح شده مخلوط ها تعیین شده است. معادلات حاکم براساس تیوری برشی مرتبه اول و کرنشهای غیرخطی دانل استخراج شده اند. دستگاه معادلات غیرخطی درگیر به دست آمده با استفاده از ترکیب روش های عددی رهایی پویا و تفاضل محدود برای چیدمان های مختلفی از شرایط مرزی ساده و گیردار حل شده اند. برای نیل به این هدف از برنامه کامپیوتری فرترن استفاده شده است. به منظور اعتبارسنجی دقت روش حاضر، نتایج حل حاضر با مقادیر به دست آمده از نرمافزار اجزاء محدود آباکوس و همچنین گزارشی مشابه برای حالت همسان گرد یک پوسته تابعی مقایسه شده است. مطابقت خوب به دست آمده حاکی از صحت و دقت روش عددی به کار رفته است. در مطالعه پارامتری انجام شده نیز تاثیر پارامترهایی نظیر توزیع نانولوله های کربنی، ضخامت و طول به شعاع پوسته، شرایط مرزی و تغییر کسر حجمی نانولوله ها بر جابه جایی شعاعی پوسته و منتجه های تنش و لنگر بررسی شده است. برخی از نتایج بهدست آمده حاکی از این است که با افزایش کسر حجمی نانولوله های کربنی برای پوسته با لبه های مرزی ساده و گیردار چیدمان O و UD به ترتیب بیشترین و کمترین درصد کاهش خیز را خواهند داشت.

Keywords:

پوسته نانوکامپوزیتی، نانولوله کربنی، خمش غیرخطی، رهایی پویا

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JCME-36-1_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/719916/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گلمکانی، محمد اسماعیل و رحیمی، الناز،1396،تحلیل غیرخطی خمش پوسته استوانه ای کامپوزیتی تقویت شده با توزیع تابعی نانولوله های کربنی در راستای محیطی،https://civilica.com/doc/719916

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,304
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support