Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تجلی اندیشه های نیچه در معماری پست مدرن

Year: 1395
COI: AUITM01_028
Language: PersianView: 1,078
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی رضا خضریان - عضو هییت علمی تمام وقت، گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ملایر، همدان، ایران
مهدی اکبری - پژوهشگر کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ملایر، ایران

Abstract:

فریدریش نیچه از فیلسوفان ژرف اندیش و تاثیرگذار قرن نوزدهم بودکه در پی ارزیابی دوباره ارزش ها، خود را در رویارویی با ایده های پذیرفته شده دنیای مدرن یافت. از این رو، در بازنگری شدیدا انتقادی خود در فرهنگ و تمدن مدرن و به منظور اصلاح و احیاء این فرهنگ، از خود چند اثر بجای می گذارد. نیچه تفسیر زیابی شناسانه از زندگی و هستی و همچنین از چشم انداز هنر به زندگی نگریستن را از ویژگی های خاص هنر یونانی باستان می دانست و به علت این نوع نگاه هنر عصر تراژیک یونان را ستایش می کرد. پست مدرنیسم نیز تاحد زیادی به مدرنیسم کلاسیک نزدیک می شود، اما ناگهان از آن فاصله می گیرد و به افق های دور می رود. تبار حیات انسان ها را در می نوردد و با اعتقاد به اصل (تمایز) در واقع گونه گونه و حیات سرشار از لذت را درون زندگی مدرن جست و جو می کند. این حیات سرشار از چیزی جز تنوع، تکثر و تعهد علایق و سلایق انسان ها ... در پرتو این گونه گونی است که یکسانی و یکنواختی، کسل کننده و اندوه بار مدرن کنار زده می شود و فضای رنگارنگ زندگی حقیقت انسان ها را به تصویر می کشد. در این مقاله سعی شده است که به بررسی جایگاه اندیشه های نیچه در شکل گیری مکتب پست مدرن و به طبع معماری پست مدرن پرداخته شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUITM01_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/723778/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خضریان، علی رضا و اکبری، مهدی،1395،تجلی اندیشه های نیچه در معماری پست مدرن، First National Conference on Architecture and Urbanism ( ideas , theories and methods )،Malayer،https://civilica.com/doc/723778

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,161
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support