ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انتخاب بهترین شیوه حمل ونقل همگانی در شهر اصفهان

Year: 1396
COI: ICSAU05_0233
Language: PersianView: 260
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شاهین احمدیان باغبادرانی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران گرایش راه و ترابری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)
غلامرضا شیران - عضو هییت علمی گروه حمل ونقل دانشگاه اصفهان

Abstract:

به منظور اطمینان از عملکرد بهینه سیستم حمل و نقل عمومی، سنجش مداوم رضایت کاربران از سیستم امری حیاتی است. همچنین با توجه به وجود شیوه های مختلف حمل ونقل عمومی، نیاز است تا اولویت بندی برای این شیوه ها در هر شهر بر اساس شرایط منحصر به فرد آن شهر انجام شود. در این پژوهش با استفاده از مجموعا 781 پرسشنامه نظرات کاربران در مورد شرایط فعلی سیستم های مترو و بی آرتی شهر اصفهان سنجیده و تحلیل شده است. طراحی پرسشنامه ها به گونه ای صورت گرفته تا مهم ترین شاخص ها رضایت افراد که در آیین نامه های معتبر و پژوهش های پیشین معرفی شده اند در سنجش رضایت دخیل باشند. همچنین به منظور انتخاب بهترین شیوه حمل ونقل عمومی از میان دو شیوه مترو و بی آرتی، با پرسشگری از کارشناسان و اساتید حمل ونقل شهر اصفهان و با به کارگیری روش تحلیل سلسله مراتبی، بهترین شیوه انتخاب شده است. به این منظور، ابتدا 19 شاخص برای گزینش میان مترو و بی آرتی انتخاب شدند و سپس به هر شاخص اهمیتی اختصاص داده شد و بر اساس این شاخص ها بهترین شیوه برای شهر اصفهان انتخاب شد. بر اساس نتایج پرسشنامه ها افراد از شرایط فعلی عملکرد مترو و بی آرتی رضایت نسبی دارند و مهم ترین نارضایتی آن ها از تعداد خطوط و پوشش سیستم مترو و بی آرتی در سط شهر است. با توجه به نظر کارشناسان و نتایج مدل تحلیل سلسله مراتبی، درآمد افراد استفاده کننده از بیشترین اهمیت برای انتخاب بهترین شیوه حمل ونقل همگانی برخوردار است و نیازمند بیشترین توجه است. همچنین با توجه شرایط فعلی شهر اصفهان، شرایط استفاده کنندگان و ویژگی های هر یک از گزینه های مترو و بی آرتی، در حال حاضر مترو بهترین گزینه برای توسعه حمل نقل عمومی شهر اصفهان است.

Keywords:

حمل ونقل عمومی، تحلیل سلسله مراتبی، مترو، بی آرتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_0233. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/734654/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدیان باغبادرانی، شاهین و شیران، غلامرضا،1396،انتخاب بهترین شیوه حمل ونقل همگانی در شهر اصفهان،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/734654

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,934
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support