ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از تکنولوژی و فناوری نوین در شهرسازی در پیشگیری از جرایم

Year: 1396
COI: ICSAU05_1009
Language: PersianView: 190
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین شریفی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
آمنه حقزاد - عضو هیت علمی گروه جغرافیا، واحد چالوس ، دانشگاه آزاد اسلامی، چالوس، ایران

Abstract:

جرم و جنایت همواره در جوامع انسانی به طور مستمر و چشمگیر وجود داشته است. از آنجا که جرایم در بستر مکان رخ می دهند، طراحی مناسب محیط که در قالب معماری و شهرسازی نمود می یابد، می تواند راه حل مناسبی در پیشگیری از وقوع جرم باشد. درباره موضوع تاثیر محیط بر وقوع جرم باید به این مسیله اشاره داشت که هر چند عوامل زیادی در وقوع جرم تاثیر گذار هستند ولی باید توجه داشت، تا زمانی که برای مجرم، در یک محیط، فرصت ارتکاب آسان و بی دغدغه جرم با ریسک بسیار پایین فراهم باشد، نمیتوان از وقوع بزه توسط بزهکار جلوگیری کرد. با توجه به تاثیرات قابل ملاحظه طراحی های نوین محیط بر کنش های انسانی و دگرگونی های رفتاری، شهرسازان و طراحان می توانند با تغییر در فضاهای شهری با استفاده از فنون و ابزارهای جدید، سبب کاهش رفتارهای پر خطر و خشونت آمیز در سطح جامعه و در نتیجه کاهش جرایم شوند. این پژوهش بر مبنای مطالعات کتابخانه ای و به روش توصیفی-تحلیلی انجام شده است. این پژوهش بر آن است که با ارایه راهکارها و استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های نوین در پیشگیری محیطی از جرایم شهری بپردازد.

Keywords:

جرم، پیشگیری از جرم، فناوری و تکنولوژی، شهرسازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_1009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/735420/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریفی، حسین و حقزاد، آمنه،1396،استفاده از تکنولوژی و فناوری نوین در شهرسازی در پیشگیری از جرایم،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،،،https://civilica.com/doc/735420

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,861
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support