ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار غیر خطی دیوار برشی فولادی با پروفیل های معمول هم وزن

Year: 1396
COI: PSHCONF03_010
Language: PersianView: 213
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد ملکی - استادیار
سیروس احدی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران زلزله

Abstract:

در دهه های اخیر دیوار های برشی فولادی به عنوان سیستم مقاوم در برابر بارهای جانبی بسیار مورد توجه قرارگرفته است مزایای خاص این سیستم نسبت به سایر سیستم های مقاوم در برابر بارهای جانبی سبب شده که استفاده از آن در ساختمان ها گسترش یابد. با توجه به مقاومت بالای ورق فولادی و با بهره گیری از مقاومت پس کمانشی آن، حتی در دیوارهای برشی فولادی بلند و برای نیروهای برشی بزرگ، ضخامت ورق کم و یا به عبارتی دیگر ورق فولادی نازک می باشد. بدین لحاظ برای جلوگیری از کمانش آن تحت اثربارها، به جای افزایش ضخامت ورق فولادی که کاملا غیر اقتصادی است از سخت کننده ها برای تقویت آن استفاده می شود. به طور کلی برای دستیابی به یک سازه مقاوم و اقتصادی در مناطق زلزله خیز باید ترکیب مطلوبی از پارامتر های شکل پذیزی، مقاومت وسختی را تامین کرد. بنابراین برای دستیابی به شکل پذیری و سختی به طور همزمان باید مقدار سخت کننده ها بهینه باشد.بنابراین دستیابی به سخت کننده مناسب در دسترس در کشور که پارامتر های مذکور را به طور همزمان تامین کند از اهداف این مقاله می باشد .به این منظور ، نتایج مدلسازی نرم افزار اجزای محدود ABAQUS با یک نمونه آزمایشگاهی معتبر مقایسه گردیدد تا صحت آن بررسی شود . همگرایی خوبی میان نتایج ملاحظه شده است که بیان گر درستی مدلسازی است . سپس مدل ها ایجاد شده و تحلیل استاتیکی غیر خطی با بارگذاری چرخه ای و مونوتونیک در این نرم افزار روی مدل ها انجام شده است . آنالیز مدل ها نشان می دهد که دیوار دارای سخت کننده ناودانی رفتار خوبی از خود نشان می دهد .

Keywords:

بین دیوار برشی فولادی , سخت کننده , بارگذاری چرخه ای , تحلیل استاتیکی غیر خطی , نرم افزارABAQUS

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF03_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/738797/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ملکی، احمد و احدی، سیروس،1396،بررسی رفتار غیر خطی دیوار برشی فولادی با پروفیل های معمول هم وزن،Third National Conference on Urbanism, Architecture, Civil and Environmental،Shirvan،https://civilica.com/doc/738797

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support