ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از شبکه های عصبی SOM در پردازش تصویر

Year: 1396
COI: ICCONF03_117
Language: PersianView: 589
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد پورعباس - کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، آذربایجان شرقی، ایران

Abstract:

قطعه بندی یک پردازش میانی در مباحث پردازش تصویر است که نقش اساسی در تحلیل تصاویر و بینایی ماشین دارد. سخت افزار سامانه های تصویر برداری به گونه ایست که تصاویر خروجی به علل مختلف چون نویز، محدود بودن دقت مکانی و زمانی، پدیده مات شدن و ناهمگونی موجود در اشیا عدم قطعیت و ماهیت فازی پیدا می کند. معمولا مرحله اول در تحلیل تصویر بخش بندی است. با عمل بخش بندی تصویر به قسمت های تشکیل دهندهاش تقسیم می شود. میزان بخش بندی، به موضوع مورد نظر بستگی دارد. یعنی وقتی اشیای مورد علاقه کاربرد مورد نظر از هم جدا شدند، باید بخش بندی متوقف شود. به طور کلی بخش بندی یکی از مشکل ترین کارها در پردازش تصویر است. این مرحله است که موفقیت یا شکست احتمالی تحلیل تصویر را تعیین می کند. در این بین عاملی به نام نویز مانعی ست برای رسیدن به قطعه بندی مطلوب. هدف ما در این پژوهش ارایه مدلیست که قطعه بندی را در شرایط نویزی با درجه مطلوبیت خوبی به انجام برساند. ما برای این امر شبکه عصبی را به دلیل ویژگی های خوب آن از قبیل یادگیری انتخاب کرده ایم. شبکه های عصبی به دو نوع با ناظر و بدون ناظر تقسیم می شوند. شبکه های با ناظر به دلیل وابسته بودن به الگوهای انتخابی ناظر جهت یادگیری دارای محدودیت می باشند اما ما از شبکه های عصبی بدون ناظر استفاده کرده ایم. این شبکه ها برای یادگیری از رابطه بین الگو های ورودی استفاده می کنند. در این بین شبکه عصبی SOM از ویژگی های جالبی برخوردار است که ما این شبکه را برای رسیدن به امر قطعه بندی تصاویر نویزی انتخاب کرده ایم. مشکل تعیین تعداد کلاس ها را با این شبکه با تعیین یک سقف برای آن می توان برطرف کرد ویژگی دیگر آن یادگیری بدون نیاز به الگوی ورودی می باشد.

Keywords:

قطعه بندی (segmentation) , نویز (noise) , پردازش تصویر (image processing)

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCONF03_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/741214/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورعباس، محمد،1396،استفاده از شبکه های عصبی SOM در پردازش تصویر،Third National Conference on Innovation and Research in Electrical Engineering and Computer Engineering and Mechanical Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/741214

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,543
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support