ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل شبکه های آبرسانی به روش اصلاح شده ی هاردی کراس و مقایسه ی آن با روش هاردی کراس متعارف

Year: 1396
COI: ESTAHBANCCE02_170
Language: PersianView: 365
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید کرمی - گروه مهندسی عمران، واحد استهبان، دانشگاه آزاد اسلامی، استهبان، ایران
پرژنگ منجمی - گروه عمران واحد فسا، دانشگاه فسا، فسا، ایران

Abstract:

شبکه های توزیع آب شهری هم به لحاظ اهمیت حیاتی خدماتی که ارایه میدهند و هم به لحاظ هزینه های گزافی که در بر دارند یکی از مهمترین زیر ساختهای شهری میباشند. نرم افزارهای متعددی جهت تحلیل و طراحی شبکه های آب رسانی وجود دارد که هر یک از این نرم افزاها از روش خاصی برای تحلیل استفاده میکنند. در این تحقیق با استفاده از فرمول دارسی-وایسباخ جریان افت یک لوله در یک شبکه را نوشته و سپس با استفاده از روابط هاردی کراس سعی در تصحیح دبی نموده ایم. به گونه ای که مجموع دبی جریان های ورودی برابر است با دبی جریان های خروجی برابر با صفر میباشد. در روش هاردیکراس معمولی از فرمول هیزن ویلیامز استفاده می شود که در این رابطه h=KQ1.85 میباشد اما در این پژوهش برای حذف بی نهایت جمله در بسط رابطه h = K (q + ∆q)1.85، از رابطه دارسی- وایسباخ استفاده میشود که در این رابطه h = KQ2 فرض می شود و بر خلاف روش هاردیکراس که از مرتبه دوم به بالاتر صرف نظر شده است؛ از این عبارت ها صرف نظر نشده است تاقاعدتا بتوانیم فرمول دقیق تری نسبت به روابط هاردیکراس متعارف به دست آوریم. پس از اثبات روابط، با ذکر چند مثال، سعی در اعتبار سنجی روابط جدید نموده ایم. نتایج حاصل از تحلیل شبکه ها نشان داد؛ زمانیکه شبکه مورد تحلیل تنها از یک حلقه تشکیل شده باشد، با استفاده از روش پیشنهادی تنها بعد از طی یک مرحله به جواب نهایی خواهیم رسید و هنگامی که تعداد حلقه های مورد تحلیل زیادتر شود، تعداد تکرارها در روش پیشنهادی در این پژوهش نیز بیشتر خواهد شد؛ با این وجود همیشه تعداد تکرارها در روش پیشنهادی از روش هاردیکراس متعارف کمتر خواهد بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESTAHBANCCE02_170. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/748738/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کرمی، سعید و منجمی، پرژنگ،1396،تحلیل شبکه های آبرسانی به روش اصلاح شده ی هاردی کراس و مقایسه ی آن با روش هاردی کراس متعارف،Second National Conference on Civil Engineering and Sustainable Development،https://civilica.com/doc/748738

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,239
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support