Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پایش و آسیب شناسی کیفیت ساخت و ساز شهری با محوریت نقش مقررات ملی ساختمان و نهادهای مسیول

Year: 1396
Publish place:

COI: CEUCONF05_532
Language: PersianView: 216
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدحسین رضازاده نیگجه - گروه حقوق واحد دماوند، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران کارشناس ارشد سازه و مدرس دانشگاه، مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور و دانشجوی کارشناسی حقوق

Abstract:

پس از تصویب قوانین و مقررات در هر حوزه ای کسب موفقیت بیشتر در اجرای قوانین و رسیدن به اهداف پیش بینی شده در آن ها نیازمند نظارت و ارزیابی است. طبیعتا قوانین و مجموعه مقررات حوزه ساخت و ساز شهری و شهرسازی نیز از این امر مستنثی نیستند؛ بنابراین پژوهش حاضر به دنبال ارزیابی و پایش مجموعه قوانین مرتبط با ساخت و ساز شهری و همچنین نحوه اجرای این قوانین و چالش های موجود در اجرای آن ها بوده است. پایش و آسیب شناسی چالش های پیش رو در حوزه ساخت و ساز شهری مکمل نظارت و بازرسی صرف است.در این پژوهش بسیاری از چالش های قانونی، اجرایی و فنی در حوزه ساخت و ساز شهری روشن گردید که برای حل آن-ها نیز راه حل هایی ارایه شد. علاوه بر این، نتایج پژوهش حاکی از آن بود که ترویج و آموزش مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی و آگاه سازی مردم از حقوق خود در امور مسکن و ساخت و ساز و شهرسازی از مسایل مغفول این حوزه است که نیازمند توجه جدی و اقدامات موثر در این زمینه است. چنانچه توجه جدی به این حوزه معطوف نشود و برنامه-ریزی و اقدامات عملیاتی موثر صورت نگیرد، مسایل و چالش های موجود همچنان باقی خواهند ماند.

Keywords:

ساخت و ساز شهری – مقررات ملی ساختمان – ترویج و آموزش – قوانین

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF05_532. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/760425/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضازاده نیگجه، محمدحسین،1396،پایش و آسیب شناسی کیفیت ساخت و ساز شهری با محوریت نقش مقررات ملی ساختمان و نهادهای مسیول،پنجمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/760425

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,774
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support