ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر فضای مجازی بر خشونت خانگی

Year: 1397
COI: LAWHAMAYESH02_120
Language: PersianView: 901
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملیحه رحیم خانی - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه قم
محمدعلی حاجی ده آبادی - دانشیار حقوق جزا و جرمشناسی دانشگاه قم

Abstract:

امروزه اینترنت متبلور انقلابی شگرف و بی نظیر در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتبطات می باشد با ورود اینترنت در میان خانواده ها، تغییراتی در گفتار و رفتار نسل جوان به وجود آمده به طوری که هنجارهای اجتماعی را دگرگون ساخته هویت و شخصیت آنان را متزلزل و زمینه های بروز ارتباطات و رفتارهای غیر اخلاقی را در بعد اجتماعی فراهم ساخته است در بعد سیاسی، قدرت های مهم با استفاده از اینترنت سعی در ایجاد اختلال در اطلاع رسانی به طور صحیح بوده تا به انگیزه خود در شکل گیری اغتشاش و فاصله میان گروه های مردمی، دست یابند در بعد فرهنگی نیز در پی کاهش تاثیر رسانه های داخلی و افزایش سلطه فرهنگ غربی از طریق رنگ و لعاب دادن به برخی ناهنجاری ها می باشد. بنابراین نمی توان آسیب هایی هم چون افسردگی، انحرافات اخلاقی و جنسی، بی هویتی پیدایش خشونت و.. را نادیده انگشات در این میان خانواده و سلامت آن، نقش مهمی در ایجاد باورهای اخلاقی و فرهنگی اعضای خود دارد. زیرا اکثر جرایم و نابسمانی های اجتماعی که به صورت رفتارهای نابهنجار و معمولا خشونت آمیز بروز پیدا می کند. ریشه در خانواده و فضای آموزش و پرورش آن دارد منش، شخصیت و تربیت، ریشه تمامی این ها را باید در خانواده جست. پس ریشه خشونت را نیز می توان در چگونگی شیوه و روش زندگی خانوادگی جست و جو کرد. این مقاله با استفاده از روش علمی پژوهشی از نوع کتابخانه ای درصدد بررسی تاثیر فضای مجازی بر خشونت خانگی می باشد در واقع صرف نظر از سایر ابعاد مفید فضای مجازی ما به بعدی از آن می پردازیم که پایه و اساس مفهوم خانواده را مختل کرده و بسیاری را درگیر مفاهیم و عقاید غیر انسانی از جمله پیدایی خشونت کرده است.

Keywords:

فضای مجازی، خانواده، خشونت، تکنولوژی، فرهنگ

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWHAMAYESH02_120. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770285/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیم خانی، ملیحه و حاجی ده آبادی، محمدعلی،1397،تاثیر فضای مجازی بر خشونت خانگی،Second international conference on law and Jurisprudence, Attorney and Social Sciences،Hamadan،،،https://civilica.com/doc/770285

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,252
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support