ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی شاخص های شهر خلاق در راستای تحقق الگوی شهری رقابت پذیر

Year: 1396
Publish place:
COI: DCONF03_102
Language: PersianView: 142
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی عطایی عطا آبادی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
امنه حقزاد - عضو هییت علمی گروه جغرافیا دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس، آدرس

Abstract:

در فرایند جهانی شدن ، شهرها سعی در ارتقای سطح خود و سبقت از فضاهای پیرامونی خود هستند تا از این رهگذر بتوانند شرایط بهتری را برای ساکنان خود فراهم نمایند ، این مفهوم که از آن تحت عنوان رقابت پذیری شهرها یاد می شود در ابعاد مختلف اقتصادی ، اجتماعی و . . . تجلی می یابد. در این میان آنچه میتواند شهرها را به این مهم نزدیک سازد خلاقیت در میان ساکنان و مدیران شهر است که با توجه به توان های مختلف شهر خلاق را ایجاد نمایند . که این دو علت و معلول یکدیگرند یعنی شهرهای خلاق می توانند رقابت پذیری را تداوم بخشند و در مقابل شهرهای رقابت پذیر ، قابلیت خلاقیت در عرصه های مختلف را شکل می دهند. از این رو پژوهش حاضر با هدف واکاوی شاخص های شهر خلاق در راستای تحقق الگوی شهری رقابت پذیر صورت پذیرفته است. تحقیق حاضر از نوع پژوهش های توسعه ای بوده و روش تحقیق نیز از نوع اسنادی و کتابخانه ای است که ضمن بررسی مبانی نظری و ضرورت انجام تحقیق به بررسی و واکاوی اصول و معیارهای شهر خلاق در راستای تحقق الگوی شهری رقابت پذیر پرداخته شده است و در نهایت مدل مفهومی که بیانگر ارتباط متغیرها و شهری رقابت پذیر می باشد ، ارایه شده است. نتیجه کلی از متغیرها و شاخص های رقابت پذیری شهرها و نیز شهرهای خلاق نشان می دهد ، مدیریت منابع و سرمایه ، بهره گیری از قدرت تکنولوژی و فناوری های نوین، تعاملات ملی و بین المللی میان شهرها در فرایند جهانی شدن مهمترین فاکتورهای موثر در رقابت پذیر نمودن شهر ها در بستر خلق شهرهای خلاق می باشند.

Keywords:

شهر خلاق ، شهر رقابت پذیر، شاخص، جهانی شدن

Paper COI Code

This Paper COI Code is DCONF03_102. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/772628/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عطایی عطا آبادی، علی و حقزاد، امنه،1396،واکاوی شاخص های شهر خلاق در راستای تحقق الگوی شهری رقابت پذیر،سومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی،Tehran،،،https://civilica.com/doc/772628

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,858
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support