ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

قرایتی نو از مفهوم سرای سالمندان با محوریت باغ-خانه های ایرانی در شهر کاشان

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_1066
Language: PersianView: 288
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه نوروزی - کارشناسی ارشد معماری-مدرس دانشگاه
غلامرضا حسنی مقدم - عضو هیات علمی دانشگاه فنی شهید رجایی
امید حسن زاده - کارشناسی ارشد معماری
حجت ابراهیمی - مدرس گروه برنامه ریزی منطقه ای واحد تهران شمال

Abstract:

این تحقیق بر آن است تا نقش ادراک طبیعت و عناصر طبیعی در محیط کالبدی باغ-خانه سالمندان را مورد ارزیابی قرار دهد. در این تحقیق امکان ادراک طبیعت بهمنظور ارتباط میان چشمانداز و سلامت انسان و تاثیر آن بر روان سالمند که دورانی همراه با کاهش توانایی های جسمی و از دست دادن برخی ارزشها و در موارد زیادی با ضعف جسمانی و روانی است و سبب گشته که سالمندان بخشی از شهروندان آسیبپذیر هر شهر به شمار آیند. در این راستا مولفه های موثر بر تاثیر باغ سازی در خانه سالمندان و تعاملات سنی و اجتماع پذیری سالمند با جامعه موردبررسی قرارگرفته است. در ادامه چگونگی میزان تاثیر محیط طبیعی در تعاملات و اجتماع پذیری سالمند مورد تحلیل و ارزیابی قرارگرفته است. روش تحقیق در این کار، روش تحلیلی-اکتشافی است و ابزار جمعآوری اطلاعات، کتابخانه ای، میدانی و مشاهده عینی بوده و ابزار جمع آوری اطلاعات مصاحبه و پرسشنامه است. با توجه به یافته های این پژوهش، به نظر میرسد شناخت و درک نیازهای مختلف سالمندان و تلاش در جهت پاسخگویی به این نیازها و احترام به ترجیحات آنها در طراحی و بهسازی فضاهای موردنیاز آنان، میتواند در زندگی خوب سالمندی و بهبود کیفیت و امید به زندگی آنها و دستیابی به اهداف سالمندی موفق موثر باشد.

Keywords:

سالمندان،باغ خانه،روان شناسی محیطی،معماری منظر،تعاملات اجتماعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776167/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوروزی، فاطمه و حسنی مقدم، غلامرضا و حسن زاده، امید و ابراهیمی، حجت،1397،قرایتی نو از مفهوم سرای سالمندان با محوریت باغ-خانه های ایرانی در شهر کاشان،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/776167

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support