Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین ضوابط طراحی پارکهای علم و فناوری با تاکید بر شاخص های توسعه پایدار شهری

Year: 1397
COI: CAUCONF01_1206
Language: PersianView: 351
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی فریدافشار - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، واحد پردیس ،دانشگاه آزاد اسلامی ، پردیس، ایران
غزال صفدریان - گروه معماری،واحد پردیس،دانشگاه آزاد اسلامی، پردیس، ایران

Abstract:

پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفهای اداره میشود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق وارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و موسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت میکنند. در واقع پارک های علم وفناوری بااین هدف ایجادمی شوند که شکاف بین صاحبان ایده وصنعت را پرکنند. امروزه شکل گیری و توسعه بسیاری از پدیده های نو ظهور فناوری از درون پارک های علم و فناوری اتفاق می افتدپارک های فناوری نوید توسعه تکنولوژی در آینده را می دهند آنها پذیرای هر حرکت و ایده جدید و اشخاص حقیقی برای همکاری با یکدیگر در یک منطقه تجاری و بنگاه عمومی باسازمانهای مردمی هستند. در این راستا هدف این پژوهش افزایش بهرهوری از این قبیل پارکها با استفاده از راهکارهای مبتنی بر توسعه پایدار میباشد. در ابتدا به بررسی مبانی نظری در قالب توسعه پایدار و پارکهای علم و فناوری پرداخته میشود، که این موضوع با بررسی نمونه های موردی جهانی،بهینه ترین حالت طراحی همچنین تشریک منابع که یکی از عوامل مهم در تقلیل هزینه های بالاسری،در نهایت منجر به صرفه جویی اقتصادی و توسعه پایدار خواهد شد. در ادامه پس از بررسی نمونه های مطالعاتی موجود و با توجه به مبانی نظری به ارایه راهکارهای طراحی پارکهای علم و فناوری پرداخته میشود. روش تحقیق در پژوهش حاضر از نوع کیفی و کاربردی است و از منابعکتابخانهای و میدانی استفاده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1206. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776307/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فریدافشار، علی و صفدریان، غزال،1397،تبیین ضوابط طراحی پارکهای علم و فناوری با تاکید بر شاخص های توسعه پایدار شهری،Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning of the Islamic World،Tabriz،https://civilica.com/doc/776307

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,462
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support