ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری جامع بر تاثیر افزودن انواع مختلف ضایعات پلاستیکی بر خواص بتن تازه و سخت شده

Year: 1397
Publish place:
COI: ENGIN02_025
Language: PersianView: 400
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سامان راحت دهمرده - مدرس، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، زاهدان، ایران
مارال عبداللهی نگار - دانشجوی کارشناسی عمران، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، زاهدان، ایران
محمدحسن میرایی مقدم - دانشجوی کارشناسی عمران، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، زاهدان، ایران

Abstract:

امروزه با توجه به رشد سریع جمعیت، شهرنشینی و صنعتی شدن شهرها روزانه حجم زیادی از ضایعات جامددر کشورهای در حال توسعه تولید می شود که مدیریت این پسماندها به دغدغه ای اساسی برای فعالان محیطزیست و مسیولان شهری تبدیل شده است. سهم قابل ملاحظه ای از این پسماندهای جامد مربوط به ضایعاتپلاستیکی می باشد که با توجه به کمبود مراکز بازیافت در اکثر کشورها تنها بخشی از آن ها بازیافت می شوند.مابقی ضایعات پلاستیکی معمولا به زمین های دفن زباله برده می شوند و از آنجایی که این پسماندها در طبیعتتجزیه نمی شوند سالیان متمادی در طبیعت باقی می مانند و تاثیرات مخرب جبران ناپذیری بر محیط زیست میگذارند. یکی از راه حل های پیشنهادی جایگزین برای بازیافت غیرمستقیم این ضایعات استفاده از آن ها درتولیدات بتنی است. از این رو بررسی خواص مهندسی این بتن ترکیبی برای استفاده در کاربردهای مختلفعمرانی بیش از پیش ضرورت می یابد. در این راستا در مقاله حاضر سعی شده تا با ارزیابی نتایج حاصل ازتحقیقات آزمایشگاهی انجام شده در سال های اخیر تاثیرات افزودن انواع مختلف ضایعات پلاستیکی بر خواصبتن تازه و سخت شده مورد مطالعه قرار گیرد. نتایج حاکی از آنست که اضافه کردن ذرات ضایعات پلاستیکی بهمخلوط بتن باعث کاهش کارایی بتن تازه می شود. ضایعات پلاستیکی در اکثر موارد منجر به افت مقاومتفشاری و مدول الاستیسیته بتن سخت شده می شوند، اما از طرف دیگر افزودن الیاف پلاستیکی می تواندظرفیت بتن تحت کشش و خمش را تا حدودی بهبود دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENGIN02_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/781302/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
راحت دهمرده، سامان و عبداللهی نگار، مارال و میرایی مقدم، محمدحسن،1397،مروری جامع بر تاثیر افزودن انواع مختلف ضایعات پلاستیکی بر خواص بتن تازه و سخت شده،دومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای نوین در عمران،معماری،مدیریت شهری و محیط زیست،Karaj،https://civilica.com/doc/781302

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,000
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support