Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش ها و تقابل صلاحیت های اتحادیه اروپایی و دولت های عضو در مسایل پلیسی و کیفری مربوط حوزه آزادی عدالتو امنیت

فصلنامه مطالعات حقوق عمومی، دوره: 47، شماره: 3
Year: 1396
COI: JR_JPLSQ-47-3_007
Language: PersianView: 174
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد مومنی راد - استادیار گروو حقوق عمومی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، تهران، ایران
فرهاد باقری - دانشجوی دکتری حقوق بین الملل، دانشکده حقوق، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران

Abstract:

پس از معاهده لیسبون، ساختار ستونی اتحادیه اروپایی کنار گذاشت شد. جامعه اروپایی دراتحادیه اروپایی ادغام شد و ساختار نهادی واحد شکل گرفت، اما کارکرد دو ستون دیگر باقیماند. یکی از این ستون ها، همکاری های پلیسی و قضایی در مسایل کیفری است ک بعدها درحوزه آزادی، امنیت و عدالت اتحادیه ادغام شد. ساختار این حوزه صورتی بین الدولی دارد.مسایل پلیسی و کیفری در ارتباط مستقیم با نظم عمومی جوامع دول عضو است. لذا دولت ها ازتفویض اختیارات گسترده به اتحادیه اروپایی در این حوزه امتناع کرده اند. این در حالی است کهدر سایر سیاست ها و مسایل اتحادیه اروپایی از حجم وسیعی از حاکمیت و اختیارات خودصرفنظر و آن را به اتحادیه تفویض و اعطا کرده اند. هدف سیاست های کیفری و پلیسی اتحادیهاروپایی، مبارزه با بی کیفرماندن مجرمان و فرار آنها از قانون به دلیل انعطاف و نرمی سیستمحقوقی بعضی کشورهای عضو، حفظ حقوق مردم و حتی مجرمان و ... است، لذا اتحادیه سعیکرده است، در این حوزه قوانین حداقلی وضع کند تا هم از تعرض به صلاحیت و حاکمیتدولت ها از سوی اتحادیه جلوگیری و هم اهداف اتحادیه تامین شود. این مقاله درصدد است تا باروشی توصیفی- تحلیلی، دریابد که در حوزه مسایل پلیسی و کیفری صلاحیت های اتحادیه ودولت های عضو آن چگون در تقابل و تعامل با یکدیگر قرار می گیرند و به این پرسش پاسخدهد که در کنار این تعامل و تقابل، نقش حاکمیت دولت ها در یکسان سازی حقوقی در مسایلکیفری، پلیسی و نظم عمومی چگونه ایفا می شود از طریق بررسی نقش دیوان دادگستریاتحادیه و ساختار، کارکرد و موسسات آژانس های حوزه آزادی، امنیت و فضایی روشن تر ازفعالیت های پلیسی و قضایی کیفری به خواننده ارایه میدهد و در پایان به این نتیجه خواهتدرسید که تفاوت های اساسی در تعریف نظم عمومی و نظریات حاکمیت دولت ها، سبب شدهاست در این حوزه، فعالیت ها و تصمیم گیری ها بیشتر جنبه ابتدایی و حداقلی داشته باشند.

Keywords:

اصل تفویض , اصل تقدم صلاحیت نزدیک ترین و موثرترین نهاد , دولت های عضو , مسایل کیفری

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JPLSQ-47-3_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/821037/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مومنی راد، احمد و باقری، فرهاد،1396،چالش ها و تقابل صلاحیت های اتحادیه اروپایی و دولت های عضو در مسایل پلیسی و کیفری مربوط حوزه آزادی عدالتو امنیت،https://civilica.com/doc/821037

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 76,486
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support