ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی عوامل کلیدی موثر بر به کارگیری رایانش ابری (مطالعه موردی: دانشگاه علوم پزشکی مشهد)

Year: 1397
COI: JR_ARTE-2-10_008
Language: PersianView: 121
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید استیری - کارشناس ارشد مدیریت دولتی، گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی

Abstract:

فناوری رایانش ابری به عنوان یکی از فناوری های نو ظهور فناوری اطلاعات و ارتباطات به سازمان ها کمکمی کند تا شیوه دسترسی و استفاده از محصولات و خدمات فناوری اطلاعات را تغییر دهند. رایانش ابری،مجموعه ای از منابع (سخت افزار، نرم افزار و بسترها و سرویس ها) مجازی شده با قابلیت دسترسی واستفاده آسان است که می تواند به صورت پویا در جهت تامین خواسته مشتری تغییر کند. بر همین اساسهدف اصلی این پژوهش شناسایی عوامل کلیدی موثر بر به کارگیری رایانش ابری در ایران می باشد.روش تحقیق در این پژوهش از نوع آمیخته است که شامل (دو مرحله کیفی و کمی) و از لحاظ هدفکاربردی است. در این پژوهش که هدف آن شناسایی عوامل کلیدی موثر بر به کارگیری رایانشمی باشد، به منظور جمع آوری اطلاعات از دو روش کیفی و کمی استفاده شده است. ابزار تحقیق شاملمطالعات کتابخانه ای و جمع آوری اطلاعات از طریق پرسشنامه می باشد. جامعه آماری پژوهش شامل دوبخش کیفی (خبرگان دانشگاهی) و کمی ( 250 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد) می باشند. درنتیجه عوامل کلیدی موثر بر به کارگیری رایانش ابری بدین شرح می باشد: بعد تکنولوژیک (سازگاری،در دسترس بودن، امنیت و محرمانگی، پهنای باند مناسب، رعایت کپی رایت، ریسک به کارگیری رایانشابری)، بعد فردی (اعتماد، دانش کارکنان، قابلیت یادگیری کارکنان، پذیرش فناوری)، بعد سازمانی(کاهش هزینه ها در سازمان، مزایای نسبی، حمایت مدیر ارشد، ضرورت و نیاز)، بعد محیطی (مسایلحقوقی، عملکرد رقبا، شرکت های پشتیبان رایانش ابری، سیاست های دولت)؛ در نهایت نتایج اینپژوهش می تواند به سازمان ها در خصوص تعیین عواملی که بایستی هنگام به کارگیری رایانش ابریمدنظر قرار گیرد، کمک نماید. به عبارت دیگر سازمان ها می توانند از یافته های این مطالعه به منظوربه کارگیری بهتر و موثرتر رایانش ابری و توجه به کلیه مسایل و عوامل دخیل در این فناوری استفاده نمایند.

Keywords:

رایانش ابری، پذیرش فناوری، به کارگیری رایانش ابری

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ARTE-2-10_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898417/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
استیری، مجید،1397،شناسایی عوامل کلیدی موثر بر به کارگیری رایانش ابری (مطالعه موردی: دانشگاه علوم پزشکی مشهد)،،،،،https://civilica.com/doc/898417

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support