Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی مدلی پویا با در نظر گرفتن نقش همزمان شتابدهنده ها پارکهای علم و فناوری و مراکز کارآفرینی در رشد و بهبود اکوسیستم کسب وکار

Year: 1398
COI: SYSTEMDYNAMIC02_005
Language: PersianView: 857
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمجتبی سجادی - عضو هیئت علمی گروه کسب و کار جدید، دانشگاه تهران
هما ابراهیم نیا - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ، گروه کسب و کار جدید، دانشکده کارآفرینی، دانشگاه تهران
سیدحسین حسینی - مدیر عامل، موسسه آموزشی پژوهشی سیستم های مدیریتی الگو محور (سمام)

Abstract:

رشد و توسعه اقتصادی به عنوان یکی از مهم ترین اهداف سیاست گذاران محسوب شده و تلاش می شود تا عوامل موثر بر رشد و توسعه آنها شناسایی شود، منابع فیزیکی و دارایی های مشهود که در جایگاه دیروز یک بنگاه نقش اساسی داشتند جای خود را به نوآوری و خلق محصولات جدید داده اند. توسعه اقتصادی امروزه بر پایه نوآوری، خلاقیت و استفاده از دانش استوار بوده و بزرگترین سرمایه های بنگاه اقتصادی، منابع انسانی یا نیروی خلاق هستند. با توجه به سرعت جهانی شدن و نیاز شرکت ها به رقابت تنگاتنگ در عرصه جهانی، فناوری های جدید و برتر به عنوان مزیت رقابتی جهت حضور در بازار جهانی مطرح شده اند، لذا کشورها جهت تبدیل ایده ها و نوآوری ها به محصول و ایجاد مشاغل مبتنی بر فناوری، تجاری سازی تحقیقات، هم افزایی علم و ثروت و توانمندسازی دانش آموختگان جهت ورود موفق به فضای کسب و کار از مکانیزهای مختلفی از جمله پارکهای علم و فناوری، مراکز رشد و کارآفرینی و شتابدهنده ها استفاده می کنند. با توجه به نبودن مدل جامع برای بررسی نقش همزمان مراکز فوق در اکوسیستم کسب وکار، در این پژوهش به بررسی عواملی که در موفقیت مراکز فوق در ایجاد و راه انداز ی موفق صنایع و توسعه فضای کسب وکار نقش دارند پرداخته ایم و با توجه به پویا بودن متغیرها و عوامل موجود در مساله از رویکرد پویایی شناسی سیستم برای حل مساله استفاده شد، دراین مدل سناریوهای مختلفی تعریف و بررسی شد که نتایج حاصل از آنها نشان داد که با دو برابر شدن درصد میزان بودجه خدمات کسب وکار و نوآوری محصولات و خدمات، نرخ خروج موفق استارت آپهای خارج شده از پارک به ترتیب حدود دو برابر و یک و نیم برابر افزایش می یابد. این مدل میتواند درک بهتری از ارتباطات متقابل متغیرها، برای سیاست گذاری فراهم آورد و اطلاعات مناسبی در اختیار سیاست گذاران و تحلیل گران حوزه کسب وکارقرار دهد.

Keywords:

پارکهای علم و فناوری , شتابدهنده ها , مراکز کارآفرینی , استارت آپ , پویایی شناسی سیستم .

Paper COI Code

This Paper COI Code is SYSTEMDYNAMIC02_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/911997/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سجادی، سیدمجتبی و ابراهیم نیا، هما و حسینی، سیدحسین،1398،طراحی مدلی پویا با در نظر گرفتن نقش همزمان شتابدهنده ها پارکهای علم و فناوری و مراکز کارآفرینی در رشد و بهبود اکوسیستم کسب وکار،The Second National Conference of the Iranian System Dynamics Society،Tehran،https://civilica.com/doc/911997

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.50
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 79,385
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support