ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی خواص بتن الیافی به عنوان مصالح نوین در سازه های انفجاری

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امین اله کرمی - کارشناس ارشد زلزله
اسلام رحیمی حسن آباد - کارشناس ارشد زلزله
رضا صبوری - کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی

Abstract:

انفجار پدیده ای با ماهیت تصادفی است که علاوه بر ایجاد اثراتی همچون شوک ناگهانی، امواج فشاری و کششی در محیط ایجاد نموده و سازهها و موانع موجود در مسیر خود را تحت تاثیر قرار میدهد. سازه های در معرض بارهای انفجاری جهت جذب انرژی، وارد محدوده تغییر شکلهای فرا ارتجایی میشوند. در نتیجه مصالح تشکیل دهنده سازه باید دارای رفتار فرا ارتجاعی و شکلپذیری مناسب باشند. بتن به عنوان یک ماده پر کاربرد در ساخت و ساز همواره مطرح بوده است؛ بنابراین بهبود خواص این ماده پر کاربرد در سازه هایی که در خطر احتمال انفجار وجود دارند مهم است. بتن مادهای است ترد و شکننده که در کشش ضعیف بوده و بخصوص در سنین اولیه بسیار در معرض ترک خوردن است. برای اصلاح ضعف بتن یعنی خاصیت ترد شکنندگی در مقابل امواج ناشی از انفجار (موج فشار و ضربه) احتیاج به بتنی همگن داریم. این ضعف بتن در عمل با مسلح کردن بوسیله میله های فولادی یا آرماتور برطرف می شود، اما از آنجایی که آرماتورها منحصرا بخش کوچکی از مقطع را تشکیل میدهد، تصور اینکه مقطع بتن یک مقطع ایزوتروپ و همگن تشکیل دهد چندان صحیح نیست. یکی از روشهایی بهبود خصوصیات مکانیکی بتن (مقاومتهای خمشی، فشاری، کششی، مقاومت در برابر ذوب و یخ بندان) و مخصوصا مقاومت فرسایشی آن استفاده از الیاف میباشد. بتن الیافی، به منظور ایجاد شرایط ایزوتروپی و نیز کاهش ضعف شکنندگی و تردی بتن از رشتههای نازک ونسبتا 0 بلندی که در تمام قسمتهای بتن بطور همگن پراکنده میگردد، استفاده میشود. این الیاف که بیشتر شامل الیاف فولادی، پلی پروپیلن و گاه کربن نیز میشود، در ساخت انواع بتنهای الیافی کاربرد فراوان دارد. در این مقاله به بیان خصوصیات و ویژگیهای بتن های الیافی مختلف و مقایسه خصوصیات آن با بتن معمولی در برابر پدیده انفجار پرداخته میشود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF06_0288. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/927369/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کرمی، امین اله و رحیمی حسن آباد، اسلام و صبوری، رضا،1398،بررسی خواص بتن الیافی به عنوان مصالح نوین در سازه های انفجاری،6th National Conference on Applied Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Management and the 5th Specialized Exhibition of Housing and Building Mass Builders in Tehran Province،Tehran،https://civilica.com/doc/927369

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support