ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آیا مدیریت به پایان عمر خود نزدیک می شود (آینده پژوهی نظام مدیریت در عصر همگرایی فناورانه)

Year: 1398
COI: IMCONFERENCE04_103
Language: PersianView: 174
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هدایت کارگرشورکی - دانشجوی دوره دکتری مدیریت دانشگاه یزد
فاطمه پاک نژاد - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه پیام نور مرکز یزد
سید حبیب اله میرغفوری - دانشیار بخش مدیریت صنعتی دانشگاه یزد

Abstract:

به تازگی جریان نوپدیدی در نظام علم و قناوری نمایان شده است که پیش بینی می شود روند تمدن بشر را دچار انقلابی عظیم و تحولی غیرقابل تصور خواهد کرد. این پدیده نوین که از آن با عنوان همگرایی فناورانه یا فناوری های همگرا یاد می شود، مدعی است که تمامی اجزای تشکیل دهنده حیات فردی و اجتماعی بشر را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ از این رو لازم است تاثیرات احتمالی آن بر نظام مدیریت نیز مورد بررسی قرار گیرد. در این راستا تحقیق آینده چژوهانه حاضر تلاش دارد تا با رویکرد کیفی و با استفاده از راهبردهای پویش محیطی و سناریونگاری، ضمن نظرخواهی از خبرگان تخصصی، آینده های محتمل از مواجهه مدیریت با این پدیده فناورانه را تصویرسازی نماید. یافته ها نشان می دهد که در افق بلندمدت، چهار سناریو (شامل حیات متعالی، مرگ در اوج، قربانی و دگردیسی) از تاثیرپذیری نظام مدیریت از جریان همگرایی فناورانه قابل پیش بینی است. نتایج این تحقیق حاکی از آن است که باید اینده مطلوب از برخورد سازمان و مدیریت با فناوری های همگرا را شناسایی و برای تحقق آن برنامه ریزی نمود.

Keywords:

مدیریت، سازمان، همگرایی فناورانه، فناوری های همگرا، آینده پژوهی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IMCONFERENCE04_103. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/937965/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کارگرشورکی، هدایت و پاک نژاد، فاطمه و میرغفوری، سید حبیب اله،1398،آیا مدیریت به پایان عمر خود نزدیک می شود (آینده پژوهی نظام مدیریت در عصر همگرایی فناورانه)،Fourth International Industrial Management Conference،Yazd،،،https://civilica.com/doc/937965

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,638
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support