ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی کاربرد پس از برداشت اسید سالیسیلیک و اکسید نیتریک بر خواص کیفی و ماندگاری میوه تازه زردآلو در انبار سرد

بررسی کاربرد پس از برداشت اسید سالیسیلیک و اکسید نیتریک بر خواص کیفی و ماندگاری میوه تازه زردآلو در انبار سرد
Year: 1398
COI: BAGHBANI11_299
Language: PersianView: 228
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم درستکار - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه علوم و مهندسی باغبانی، دانشکده کشاورزی، بیرجند
فرید مرادی نژاد - دانشیار گروه علوم و مهندسی باغبانی، دانشکده کشاورزی، بیرجند
الهام انصاری فر - استادیار گروه علوم و صنایع غذایی، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، بیرجند

Abstract:

میوه زردآلو جزو محصولات فرازگرا بوده که در پس از برداشت دارای تنفس بالایی میباشد. از اینرو این تحقیق به منظور تاثیر برخی تیمارهای شیمیایی بر صفات کیفی و ماندگاری زردآلو رقم شاهرودی انجام گرفت. تیمارها شامل: اسید سالیسیلیک 2 میلی مولار، اکسید نیتریک 1 میلی مولار، اثر متقابل این دو تیمار و شاهد (غوطه وری در آب) بودند. پس از اعمال تیمارها، میوه ها بسته بندی شدند و در دمای 2 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی %90 به مدت 28 روز نگهداری شدند. نتایج نشان داد که استحکام بافت در تیمار اسید سالیسیلیک و اکسید نیتریک به خوبی حفظ شد و مواد جامد محلول نیز نسبت به شاهد کاهش یافت . علاوه بر آن، این دو تیمار توانستند فساد میوه ها را در طی انبارداری به حداقل برسانند به طوری که میزان آن در تیمار اسید سالیسیلیک صفر و اکسید نیتریک %6/5 بود که اختلاف معنیداری در مقایسه با میوه های تیمار نشده (شاهد) داشتند. بیشترین ماندگاری در میوه های تیمار شده با اسید سالیسیلیک (27/75) و اکسید نیتریک (22/75) حاصل شد، در حالی که میوه های شاهد فقط حدود 14 روز ماندگاری داشتند. به طور کل می توان بیان داشت کاربرد اسید سالیسیلیک و اکسید نیتریک به تنهایی اثرات مثبتی را بر خواص کیفی و انبارمانی میوه تازه زردآلو در طی دوره انبار سرد بر جای میگذارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BAGHBANI11_299. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/941165/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
درستکار، مریم و مرادی نژاد، فرید و انصاری فر، الهام،1398،بررسی کاربرد پس از برداشت اسید سالیسیلیک و اکسید نیتریک بر خواص کیفی و ماندگاری میوه تازه زردآلو در انبار سرد،11th Congress of Iranian Horticultural Science،Urmia،https://civilica.com/doc/941165

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support