ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مشخصات مکانیکی، جذب انرژی و مقاومت پیوستگی ملات پلیمری اصلاح شده (PMM) به عنوان لایه ی تعمیری بر بستر بتنی

Year: 1398
COI: CAUM02_112
Language: PersianView: 171
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی صدرممتازی - استاد تمام گروه عمران، دانشکده فنی، دانشگاه گیلان،
امیرمحمد احتشامی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، گرایش سازه، دانشگاه گیلان

Abstract:

امروزه استفاده از بتن ها و ملات های پلیمری اصلا حشده در فرآیند تعمیر و بازسازی سازه های بتنی متداول شده است. مواد پلیمری با قرارگیری در ترکیب بتن و ملات ها موجب تقویت برخی از خواص مکانیکی آن ها می گردد. پلیمرها مواد گران بهایی هستند به همین منظور استفاده از بتن و ملات های پلیمری اصلا حشده به واسطه مصرف کمتر پلیمر نسبت به بتن های پلیمری از ارجحیت بیشتری برخوردار است. مقاومت پیوستگی یکی از فاکتورهای مهم در ارزیابی سازگاری، انسجام و یکپارچگی لایه ی تعمیری بر بستر بتنی است. داشتن یک لایه ی تعمیری بادوام و مقاوم که از یکپارچگی و پیوستگی بالایی نسبت به بستر بتنی برخوردار باشد نیز همواره به عنوان هدف اصلی در فرآیند تعمیر و ترمیم بتن های آسی بدیده دنبال می شود. لذا یکپارچگی و پیوستگی بالا باعث می شود که لایه های تعمیری استفاده شده در برابر بارهای خارجی به راحتی از بتن بستر جدا نگردد. در این مقاله به بررسی مشخصات مکانیکی، جذب انرژی و مقاومت پیوستگی ملات پلیمری اصلا حشده با لاتکس های اکریلیک و SBR که به میزان 10 % و 15 % وزنی سیمان استفاده و به عنوان لایه ی تعمیری بر بسترهای بتنی اعمال شده اند نیز پرداخته شده است. از آزمایش برش مایل در سنجش مقاومت پیوستگی لایه ی تعمیری به بستر بتنی استفاده شده است. نتایج حاکی از آن است که ملات های پلیمری اصلاح شده تاثیر زیادی در تقویت خواص مکانیکی و مقاومت پیوستگی با بستر بتنی نداشته است اما بارزترین عملکرد آن ها افزایش چشم گیر مقاومت خمشی و جذب انرژی به میزان 6 / 57 و 5 / 51 نسبت به محتوی بدون لاتکس که مربوط به طرح ملاتاصلاح شده حاوی 10 % اکریلیک بوده است نیز می باشد.

Keywords:

تعمیر و بازسازی، مقاومت پیوستگی، لایه ی تعمیری، بستر بتنی، مشخصات مکانیکی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM02_112. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/973289/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صدرممتازی، علی و احتشامی، امیرمحمد،1398،بررسی مشخصات مکانیکی، جذب انرژی و مقاومت پیوستگی ملات پلیمری اصلاح شده (PMM) به عنوان لایه ی تعمیری بر بستر بتنی،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/973289

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,864
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support