ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی لایه بندی حرارتی و اکسیژن محلول در مخزن یک سد بزرگ مطالعه موردی سد کارون 3

Year: 1398
COI: JR_JWAI-13-1_006
Language: PersianView: 200
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیرین السادات طلاکش - دانشجوی ارشد مهندسی کشاورزی - آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه شهرکرد
روح الله فتاحی نافچی - دانشیار گروه مهندسی آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه شهرکرد.
حسین صمدی بروجنی - دانشیار گروه مهندسی آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه شهرکرد.
رسول میرعباسی نجف آبادی - دانشیار گروه مهندسی آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه شهرکرد.
ابراهیم خواجه پور - فارغ التحصیل مهندسی عمران - آب، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه رازی کرمانشاه

Abstract:

در این جستار، کیفیت آب مخزن سد کارون 3 واقع در استان خوزستان با استفاده از مدل CE-QUAL-W2 که یک نرم افزار کارامد در زمینه تحلیل و آنالیز کیفی آب مخازن و دریاچه ها است، بررسی شد. براساس نتایج به دست آمده مخزن سد کارون 3 در اوایل اسفند دچار اختلاط کامل می شود و دارای یک لایه بندی قوی تابستانه است که از فروردین ماه شروع می شود و در اواخر تیرماه به اوج خود می رسد. بعد از آن با کاهش تشعشات ورودی به مخزن لایه بندی شکل گرفته به تدریج حذف و پیکره آب دریاچه به سمت اختلاط پیش می رود و چون دمای آب در این مخزن، هیچگاه به کمتر از 4 درجه سانتی گراد نمی رسد؛ لذا لایه بندی حرارتی معکوس قابل ملاحظه نیست و مخزن را میتوان در طول زمستان با اختلاط کامل در نظر گرفت. تغییرات اکسیژن محلول نیز سیر نزولی این پارامتر را نسبت به عمق نشان می دهد؛ به گونه ای که در شهریورماه مقدار اکسیژن محلول از 7/07 میلی گرم بر لیتر به 4/37 میلی گرم بر لیتر می رسد. این سیر نزولی از فروردین ماه شروع می شود و با گرم شدن آب و هوا شدت بیشتری می یابد. این وضعیت در نهایت باعث تولید رنگ و بوی نامطبوعی در مخزن می شود.

Keywords:

سد کارون 3، لایه بندی حرارتی، لایه بندی شیمیایی .CE-QUAL-W2

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWAI-13-1_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/993689/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طلاکش، شیرین السادات و فتاحی نافچی، روح الله و صمدی بروجنی، حسین و میرعباسی نجف آبادی، رسول و خواجه پور، ابراهیم،1398،بررسی لایه بندی حرارتی و اکسیژن محلول در مخزن یک سد بزرگ مطالعه موردی سد کارون 3،https://civilica.com/doc/993689

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,001
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support