ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی مقررات انضباطی مدارس در ایران و کشورهای منتخب

Year: 1397
COI: JR_NAMA-7-1_003
Language: PersianView: 289
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن فرمهینی فراهانی - دانشیار فلسفه تعلیم و تربیت -گروه علوم تربیتی دانشگاه شاهد- تهران-ایران
احمد طالعی فرد - دانشجوی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت دانشگاه شاهد تهران
محمود امیدی - دانشجوی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت دانشگاه شاهد تهران
سید روح الله موسوی - دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی

Abstract:

مقدمه: در عصر حاضر همه مل تها، با هر نظام سیاسی و اجتماعی پیشرفته و یا در حال پیشرفت به مسیله برنامه ریزی و اصلاحات تربیتی توجه خاص دارند لذا هدف این پژوهش، شناسایی و مقایسه اصول حاکم، روش های تنظیم و اجرای مقررات انضباطی و همچنین شناسایی خلاهای قانونی در خصوص موارد انضباطی مدارس ایران از طریق مقایسه باچند کشور دیگر است تا از این مجرا دلالت ها و رهنمودهایی برای بهبود تنظیم، تصویب و اجرای چنین مقرراتی در کشور به دست آید.روش ها: این پژوهش یک مطالعه کیفی می باشد که با روش تطبیقی انجام شده است. نمونه پژوهشی ایران و کشورهای منتخب (انگلستان، آلمان، فنلاند، فرانسه، ترکیه، ژاپن، مالزی، پاکستان و امارات) هستند که به دلیل قرار گرفتن در رتبه های بالا در آموزش و پرورش جهان و نیز داشتن اشتراکات فرهنگی و مجاورت منطق های به صورت هدفمند برگزیده شدند.تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده به کمک الگوی بردی در چهار مرحله توصیف، تفسیر، همجواری، مقایسه صورت پذیرفت.نتایج: تمرکزگرایی بیش از حدی در خصوص قوانین انضباطی در کشور جاری است و مدارس اختیار خاصی در خصوص تصمیم گیری در این موارد ندارند. همچنین بررسی مقایسه ای آیین نامه ها نشان داد در قوانین انضباطی وضع شده در کشور که بصورت متمرکز ابلاغ می گردند دو کاستی تاریخ گذشتگی برخی از آنها و سکوت و در مواردیخلا قانونی در خصوص برخی موارد انضباطی جدید قابل شناسایی و تامل است. نتیجه گیری: قانون گذاران و برنامه ریزان آموزشی می توانند با استفاده از نتایج پژوهش، تدابیر شایسته را جهت اصلاح و بازنگری اساسی مقررات انضباطی مدارس اتخاذ کنند. مدیران مراکز آموزشی نیز قادر خواهند بود تا نتایج موجود را بر اساس تجربیات عملی خود تطبیق داده و رضایت معلمان، دانش آموزان و والدین را جلب نمایند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_NAMA-7-1_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/993946/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرمهینی فراهانی، محسن و طالعی فرد، احمد و امیدی، محمود و موسوی، سید روح الله،1397،بررسی تطبیقی مقررات انضباطی مدارس در ایران و کشورهای منتخب،https://civilica.com/doc/993946

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,894
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support