ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معماری شهری همگام با اصول طراحی اقلیمی با رویکرد معماری سبز

Year: 1399
COI: CECAUD01_059
Language: PersianView: 375
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام میرزاپور اسفنگره - کارشناس ارشد مهندسی معماری، دانشگاه آزاد واحد عجبشیر
فهیمه عبدی - کارشناس ارشد مهندسی خغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه تبریز پردیس جلفا

Abstract:

در تمام طول تاریخ معماری و ساختمان سازی، طراحان همواره درصدد پاسخگویی به شرایط آب و هوایی بوده اند. حتی در معماری به اصطلاح بدوی ، طراحی اقلیمی دارای بیان دقیق و استادانه ای بوده است. امروزه با پیشرفت سریع فناوری و در پی آن گسترش روند شهرنشینی و اثرهای منفی آن در به کارگیری و تخریب بیشتر زمین، منابع طبیعی و فضای سبز و آلوده سازی خاک بکر، آب سالم و هوای تمیز، در نظر گرفتن مقوله ی توسعه ی پایدار در شهرسازی امری ضروری است. کاربرد مفهوم پایداری در معماری مبحثی به نام معماری پایدار را باز کرده که در این نوع معماری ساختمان با موقعیت مکانی، شرایط اقلیمی و طبیعت پیرامون خود تعامل و ارتباط متقابلی را بوجود می آورد. در بحث توسعه پایدار و به طبع آن معماری پایدار اینکه هر ساختمان باید با بستر و محیط طبیعی پیرامون خود تعامل داشته باشد به امری بدیهی مبدل شده است. از سوی دیگر، در اینکه معماری سنتی و بومی ایرانی، پایدار بوده شکی نیست. لذا برای حل مشکلات معماری معاصر ضروری می نماید که اصول آن را استخراج نموده و با بهره گیری از دانش روز و استعداد خود در جهت حل مسائل معماری و شهرسازی در عصر حاضر ار آن استفاده کنیم تا مسائل مربوط به انرژی، تامین آسایش کاربران و حفظ سرمایه های ملی را به نحوی پاسخگو باشیم.در این مقاله نیز سعی بر آن است تا با استفاده از اصول معماری پایدار راهکارهایی را ارائه دهیم تا در نهایت با به کار گیری آنها بتوانیم در جهت نیل به اهدافی از قبیل کاهش مصرف منابع طبیعی و منابع انرژی ، استفاده از مصالح قابل بازیافت و انرژی های تجدید پذیر و حداکثر حفاظت از طبیعت و محیط زیست پیرامون گامی موثر برداریم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CECAUD01_059. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1025754/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزاپور اسفنگره، الهام و عبدی، فهیمه،1399،معماری شهری همگام با اصول طراحی اقلیمی با رویکرد معماری سبز،Conference on Environment, Civil Engineering, Architecture and Urban Development،https://civilica.com/doc/1025754

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 510
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support