ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد سیستم های حمل و نقل هوشمند در مدیریت ترافیک

Year: 1399
COI: INFM05_013
Language: PersianView: 315
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کرشمه سبحانی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک
سعید کارخانه - کارمند شهرداری کلانشهر اراک
حسین گنجی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک
محمدحسن مسافرمحمدآبادی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک

Abstract:

حمل و نقل و جابه جایی کالا و مسافر به عنوان یکی از مهم ترین نیازهای بشر در برنامه ریزی های کلان کشورها مورد توجه ویژه قرار می گیرد. امروزه فناوری اطلاعات برای حل مشکلات حمل و نقل درجوامع بشری مورد توجه کارشناسان این حوزه می باشد. پیشرفت های بشری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و به کارگیری آن ها در عرصه حمل و نقل تحت عنوان سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) که مفهومی نو در عرصه مهندسی ترافیک است از دهه 1980 مورد توجه کشورها قرار گرفته است نقش بسیار مهمی در امنیت و پویایی حمل و نقل به عهده دارد . حمل و نقل هوشمند باعث ارتقای سطح ایمنی، کارآیی و ارزانی در حمل ونقل می شود که برای شیوه های مختلف حمل و نقل از قبیل حمل و نقل جاده ای راه آهن، هوایی و دریایی قابل تعمیم است، ارتباط مناسبی بین انسان، وسیله نقلیه و جاده برقرار ساخته که به عبارت دیگر سیستم های حمل و نقل هوشمند با استفاده از IT تحولی را در صنعت حمل ونقل پدید می آورد.استفاده بهینه از منابع موجود کاهش صدمات وافزایش ایمنی و آرامش، کاهش هزینه و اثرات نامطلوب زیست محیطی، کاهش مصرف انرژی و تاخیرهای ناخواسته در طول سفر، مدیریت وبرنامه ریزی دقیق و کارآمد در حمل و نقل و ترافیک محسوب و درنهایت جلب رضایت مسافرین و روان سازی جریان ترافیک همواره به عنوان اهم مزایا و اهداف بکارگیری ITS می شوند.

Keywords:

ساماندهی، مدیریت شهری، سیستم حمل و نقل هوشمند، بهینه سازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM05_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1038891/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سبحانی، کرشمه و کارخانه، سعید و گنجی، حسین و مسافرمحمدآبادی، محمدحسن،1399،کاربرد سیستم های حمل و نقل هوشمند در مدیریت ترافیک،Fifth National Conference on New Ideas in Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/1038891

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط


مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support