Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی یک تقویت کننده کم نویز کم مصرف و با رنج فرکانسی بالا با استفاده از تکنولوژی فینفت

Year: 1399
COI: MBCONF01_029
Language: PersianView: 129
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

در سال های اخیر ترانزیستورهای نانو لوله کربنی به شکل گسترده ای در مقیاس پژوهشی جای خود را بین محققین باز کرده است. بسیاری از مدارهای دیجیتال شامل گیت وارونگر و ... توسط این ترانزیستورها شبیه سازی شده اند. این پروسه فقط به شبیه سازی های گیت های دیجیتال خلاصه نگردیده و کم کم راه خود را به سمت مدارهای آنالوگ نیز هموار نموده اند. مدارهای تقویت کننده کم نویز جزو بلوک هایی هستند که برای شبیه سازی از ترانزیستورهای نانو بهره گرفته اند. این روند همچنان در حال پیشرفت می باشد. تلاشی که در این پایان نامه صورت گرفته است هدف خود را به انتقال یک مدل مداری خوب به نرم افزار ADS قرار داده است. بدین ترتیب با تعریف این مدل در نرم افزار و ساختن یک زیر مدار از آن به کتابخانه نرم افزار - ADS یک ترانزیستور جدید بر اساس مدل پیشنهادی اضافه گردیده است. سپس، با استفاده از این زیر مدار دو تقویت کننده کم نویز با پهنای باند وسیع شبیه سازی گردیده اند. در ابتدا تقویت کننده دیفرانسیلی با بار سلفی مورد بررسی قرار گرفته است. برای اینکه بتوان دیدی از کیفیت مدار به دست آورد، یک تقویت کننده مشابه و با همان توپولوژی ولی با استفاده از تکنولوژی CMOS نیز طراحی شده است. بدین ترتیب به راحتی وضعیت مدار تقویت کننده با ترانزیستورهای نانو قابل بررسی است. در ادامه یک مدار تقویت کننده بدون سلف پیشنهاد گردیده و با استفاده از دو تکنولوژی سیلیکون و نانو شبیه سازی شده است

Keywords:

تقویت کننده ی کم نویز , FINFET , مدل ADS , عدد نویز

Paper COI Code

This Paper COI Code is MBCONF01_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1116608/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یزدانی، مهرداد و توکلی، محمدباقر و حسینی، حمیدرضا،1399،طراحی یک تقویت کننده کم نویز کم مصرف و با رنج فرکانسی بالا با استفاده از تکنولوژی فینفت،National Conference on New Technologies in Mechanical and Electrical Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1116608

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support