ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آنالیز دینامیکی تاخیر در پروژه های ساخت با رویکرد ترکیبی از روش پویایی سیستم 1 و دیماتل 2

Year: 1399
COI: IPMC15_001
Language: PersianView: 258
This Paper With 30 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 30 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهاب شعار - کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت،دانشگاه مهر البرز ،تهران،ایران
مهرانا مهدیانی - مدرس مدعوگروه مهندسی مدیریت پروژه،دانشگاه پیام نور،تهران ،ایران

Abstract:

تاخیر یکی از مهمترین ریسک هایی است که پروژه های ساخت را ، چه کوچک و چه بزرگ تهدید می کند و نتایج زیان بار و وقوع سایر ریسک ها را می تواند به دنبال داشته باشد امروزه با وجود پیشرفت در تکنولوژی و با وجود افزایش درک مدیران از دانش مدیریت پروژه و تکنیک های آن همچنان زمان اتمام پروژه ها به دلیل تاخیر به عقب رانده می شود و تاخیر همچون جزئی جدایی ناپذیر از هر پروژه می باشد بدین ترتیب در این پژوهش عوامل منجر به تاخیر و اثرات ناشی از آن در پروژه های ساخت مورد بررسی قرار گرفته است این عوامل اغلب به هم وابسته بوده و دارای ارتباطات تنگاتنگ و درونی می باشند بنابراین از رویکرد پویایی سیستم ها برای نمایش و درک بهتر وابستگی ما بین این عوامل بهره گرفته شده و به منظور رتبه بندی عوامل اثر گذار و اثر پذیر از تاخیر بر اساس رابطه پویا ما بین انها از روش دیماتل استفاده شده است بر اساس نتایج این پژوهش دوباره کاری ، توقف عملیات ناشی از عدم کسب مجوز و ناتوانی در پرداخت مطالبات پیمانکار اثرگذار ترین عوامل بر تاخیر و هزینه اجرا ، تسریع در مناقصات و ابلاغ قرارداد و فشار در برنامه زمانبندی و عقب افتادن از آن از اثر پذیر ترین عوامل از تاخیر هستند .

Keywords:

تاخیر , پویایی سیستم , تکنیک دیماتل , عوامل تاثیر گذار بر تاخیر , عوامل تاثیر پذیر از تاخیر

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118772/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شعار، شهاب و مهدیانی، مهرانا،1399،آنالیز دینامیکی تاخیر در پروژه های ساخت با رویکرد ترکیبی از روش پویایی سیستم 1 و دیماتل 2،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1118772

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 476
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support