ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر بهبود راندمان آبیاری بر منافع حاصل از شبکه های آبیاری و زهکشی (مطالعه موردی شبکه آبیاری و زهکشی رامهرمز)

Year: 1389
COI: IDNC03_640
Language: PersianView: 612
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منصور زیبایی - مشاور عالی مهندسین مشاور سازآب پردازان و دانشیار دانشگاه شیراز
محمدرضا ابیض - کارشناس مهندسین مشاور سازآب پردازان
محبوبه ابیض - کارشناس مهندسین مشاور سازآب پردازان

Abstract:

بخش کشاورزی یکی از مهمترین بخش های اقتصاد کشور است که نقش مهمی در تولید، صادرات، اشتغال و تأمین نیاز های غذایی کشور دارد. توسعه بخش کشاورزی پیش شرط و نیاز ضروری اقتصاد کشور است و تا زمانی که موانع توسعه در این بخش برطرف نشود، سایر بخشها نیز به شکوفایی، رشد و توسعه دست نخواهد یافت. طرح آبیاری و زهکشی رامهرمز ، بمنظور استفاده بهینه از پتانسیل های آب و خاک دشت رامهرمز و همچنین کاهش و یا رفع عوامل محدود کننده کشاورزی نظیر: خطر سیلاب، انتقال و توزیع سنتی آب ، کاهش زده دار شدن اراضی و سایر عوامل و شرایط غیر فنی و همچنین احیاء فعالیتهای کشاورزی در منطقه پیشنهاد شده است. این تحقیق در محدوده ای به مساحت 25865 هکتار گسترده شده است که رودخانه که رودخانه ا... بعنوان منبع اصلی تامین آب دشت رامهرمز از وسط آن عبور می کند و محدوده پروژه را به دو ساحل راست و چپ تقسیم می کند. روش پژوهش در این تحقیق از نوع توصیفی- استنباطی می باشد. ابزار جمع آوری اطلاعات پرسشنامه بوده، جهت تعیین آبادیهای نمونه از روش طبقه بندی ساده و به دنبال آن روش نمونه گیری سیستماتیک، استفاده گردیده است. به منظور بررسی تعیین الگوی بهینه کشت و تأثیر اجرای آن بر گروه های همگن از الگوی مطلوبیت کارا استفاده گردیده است. در این راستا از بسته های نرم افزاری GAMS ,SPSS کمک گرفته شده است. نتایج حاکی از آن است که میزان آبی که بوسیله شبکه برای بهره برداران طبقه اول کمتر است بدین معنی در سال های تر سالی و عادی درآمد آنان کاهش خواهد یافت. درآمد در طبقه دوم در سال های معمولی تغییر چندانی نخواهد کرد، اما بهره برداران طبقه سوم و چهارم از احداث سد به شدت منتفع می شوند.

Keywords:

آبیاری و زهکشی، الگوی مطلوبیت کارا، الگوی کشت، بهینه سازی، رامهرمز

Paper COI Code

This Paper COI Code is IDNC03_640. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/112143/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زیبایی، منصور و ابیض، محمدرضا و ابیض، محبوبه،1389،تأثیر بهبود راندمان آبیاری بر منافع حاصل از شبکه های آبیاری و زهکشی (مطالعه موردی شبکه آبیاری و زهکشی رامهرمز)،3rd Irrigation and Drainage Network Management National Conference،Ahvaz،،،https://civilica.com/doc/112143

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,122
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support