ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امنیت غذایی و کووید ۱۹ : چالش ها و راهکارها

Year: 1399
COI: FOODCONG01_015
Language: PersianView: 264
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهره احمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
مریم کاظمی - دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
علی مهرابی - دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
رزاق محمودی - استاد تمام گروه بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران

Abstract:

زمینه و هدف: با شیوع گسترده ۱۹-covid در سطح جهانی؛ در اکثر کشورها برای محدود کردن همه گیری ویروس و مبارزه با بیماری اقدماتی همچون محدودیت صادرات و برقراری شرایط قرنطینه ایجاد شده است که موجبی تغییراتی در الگوی جهانی رژیم غذایی بواسطه تغییر در روند تولید و عرضه مواد غذایی گردیده است. از عوامل نگران کننده در ایجاد اختلال در امنیت غذایی جهانی، تاثیر قابل توجه همه گیری بر بخش های عمده اقتصادی مانند کشاورزی و شیلات به عنوان اصلی ترین بخش تامین کننده زنجیره غذایی، کاهش درآمد و میعشت مردم خصوصا قشرآسیب پذیر مثل کارگران روزمزد، ترکیبی از فقر و کاهش تقاضا و عدم دسترس افراد جامعه به غذ ای کافی و مغذی که در بسیاری از کشورهای با درآمد کم و متوسط بیشتر دیده می شود را می توان اشاره کرد. روش بررسی: پژوهش انجام شده از پایگاه های داده های الکترونیکی از جمله Pubmed ، Science Direct ، Elsevier ، SID ، Google Scholar سایت های FAO ، WFP و ITC در سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ جمع آوری شده است. نتیجه گیری: با هشدار برنامه جهانی غذا، در پی بحران های بوجود آمده در زمان شیوع بیماری و تاثیر جدی آن بر امنیت غذایی در جهان تعداد ا فراد گرسنه به میزان قابل توجهی رو به رشد است. در کشورهای آسیب پذیر به وجود آمدن این اخلال در زنجیره تامین مواد غذایی و سیستم های غذایی بیش از پیش مشکل آفرین بوده است که نیازمند شدید حمایت و مدیریت دولت ها و برقراری برنامه هایی برای برطرف کردن تاثیر بیماری بر امنیت غذایی در سطح جهانی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is FOODCONG01_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1122214/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، زهره و کاظمی، مریم و مهرابی، علی و محمودی، رزاق،1399،امنیت غذایی و کووید ۱۹ : چالش ها و راهکارها،International Congress on Food Science & Technology & Agriculture and Food Security،Karaj،https://civilica.com/doc/1122214

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 860
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support