ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

میزان تخریب عملیات ذغال گیری در ارتباط با دیگر عوامل تخریب در جنگل های بسطام الشتر

Year: 1399
COI: NFCCONF01_029
Language: PersianView: 286
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه فاضل پور - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی جنگل، گروه مرتع و آبخیزداری، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، دانشگاه ملایر
ایمان پژوهان - استادیار گروه مرتع و آبخیزداری، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، دانشگاه ملایر
مازیار حیدری - استادیار، بخش تحقیقات جنگل ها و مراتع، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، سنندج

Abstract:

بحث پیرامون جنگل و عوامل مخرب مربوط به آن یکی از مسائل مطرح در نظام های مختلف جنگل است. تخریب جنگل در کشورهای درحال توسعه به عنوان یک اصل مهم مطرح می باشد. یکی از شکل های بهره برداری در جنگل های زاگرس بخصوص استان لرستان ذغال گیری است. در بسیاری از موارد دیده شده که مردم فقیر حاشیه جنگل ها که برای امرارمعاش خود منبع دیگری بجز جنگل ندارند و با استفاده های نادرست و بی رویه خود این منابع را رو به تخریب و نابودی می کشانند. هدف از تحقیق حاضر میزان تخریب عملیات ذغال گیری در ارتباط با دیگر عوامل تخریب درجنگل است، بدین منظور با جنگل گردشی و هچنین توزیع پرسشنامه بین افراد محلی مشاهده شد که آتش سوزی مهم ترین عامل تخریب با بیشترین اختلاف نسبت به دیگر عوامل است.و به دلیل اینکه ذغال گیری یک منبع درآمد برای افراد محلی محسوب می شود تمایل به نظردهی و یا نشان دادن آسیب های ناشی از این عملیات را ندارند. بنابراین باید سیاست هایی برای جلوگیری از این عوامل تخریب اتخاذ شود که کمترین آسیب را به جنگل و جنگل نشینان وارد کنند. سیاست های ارائه شده باید به گونه ای طراحی شوند که شامل بزرگ ترین عامل مثل آتش سوزی و کوچک ترینعامل همانند زغال گیری باشند. آتش سوزی رخدادی است که معمولا به صورت طبیعی رخ می دهد و با شناسایی عوامل دخیل در آن تا حدودی می شود از وقوع آن پیشگیری کرد همانند علت هایی همچون ذغال گیری که بصورت غیرمستقیم دخیل است، این پیشگیری ها می توانند شامل: سوخت جایگزین و آموزش کاشت درختان سوده باشند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NFCCONF01_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1131271/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فاضل پور، فاطمه و پژوهان، ایمان و حیدری، مازیار،1399،میزان تخریب عملیات ذغال گیری در ارتباط با دیگر عوامل تخریب در جنگل های بسطام الشتر،National Conference on Vision of the Country،Karaj،https://civilica.com/doc/1131271

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,333
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support