ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش جنگلها در توسعه پایدار

Year: 1379
COI: NFMSDN01_044
Language: PersianView: 2,257
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا مشکی - کارشناس جنگلداری

Abstract:

بحث توسعه پایدار درسالهای اخیر بصورت یک بحث اساسی و پایه درمحافل و مجامع مختلف علمی مطرح بوده است و متخصصان علوم مختلف سعی می دارند رابطه علم خود را با این مفهوم روشن ساخته و همگام با آن حرکت کنند. توسعه پایدار در حقیقت بوجود اوردن یک زمینه مساعد می باشد که علوم مختلف بتوانند در کنار هم و در اثر هم زیستی با هم جامعه را به سوی ایده ال های توافق شده حرکت داده و باعث ایجاد جنبش و پویایی در بخشهای مختلف جامعه بشوند دراین میان نقش جنگلها به عنوان بخشی از محیط زیست اطراف ما در مسئله توسعه پایدار یک نقش اساسی وانکار ناپذیر است ولی قبل از این کهبه بحث توسعه پایدار جنگلها پرداخته شود و حدود و مرزها و یا بهعبارتی خطوط قرمز توسعه پایدار درمورد جنگلها شرح داده شود لازم است پیش زمینه ها و شالوده اصلی بحث توسعه پایدار مشخص شود و سپس با توجه به این اصول بحث توسعه پایدار در جنگل مورد بررسی قرارگیرد . اولین مفهومی که دراین زمینه مطرح است مفهوم رشد می باشد رشد را می توان در یک عبارت به معنای افزایش کمیت یک جانبه معنا کرد به عنوان مثال وضعیت بهداشتی در یک شهر از سالی به سال دیگر بهتر شده و رضایت بخش تر می شود حال انکه مفهوم توسعه یک مفهوم عمیق تر و گسترده تر می باشد. توسعه به معنای افزایش کمیت و کیفیت چند جانبه است.

Paper COI Code

This Paper COI Code is NFMSDN01_044. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/113894/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مشکی، علیرضا،1379،نقش جنگلها در توسعه پایدار،National forest management and sustainable development in North،Ramsar،https://civilica.com/doc/113894

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 30 Paper استفاده شده است.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support