ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهره گیری از نظریه کپنهاگ در بررسی علل ورود حزب الله لبنان به بحران سوریه و تحول جایگاه این گروه در داخل لبنان و خاورمیانه

Year: 1399
COI: PSTCONF05_010
Language: PersianView: 271
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد رضا مجیدی - استادیار مطالعات منطقه ای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
مهدی محمودی - دانشجوی دکتری مطالعات منطقه ای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
سید حمزه صفوی - استادیار مطالعات منطقه ای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
علی محمد خاکسار - دانش آموخته مطالعات منطقه ای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

Abstract:

در چند سال اخیر، گروه نوسلفیستی داعش با گونه ای قرائت افراطی از دین ظهور کرد (خاکسارو صفوی، 1398 : 1 - 5) کشورهایی مانند ایران، عراق و لبنان که از جمله محور شیعی در منطقه خاورمیانه هستند سعی در ایستادگی در مقابل گروه تروریستی داعش و سایر گروه های ضد مقاومت را داشتند. این گروه ها هدف اصلی خود را در سقوط سوریه و در مرحله بعد تصرف کشورهایی از جمله لبنان قرار دادند. پرسش اساسی در پژوهش پیش رو این است که چگونه با استفاده از نظریه کپنهاگ و می توان ورود حزب الله را به بحران سوریه بررسی کرد؟ در مقاله پیش رو سعی شده از با استفاده از نظریه امنیت کپنهاگ به سمت سازه انگاری حرکت کرد و تعریف جدیدی از ابعاد امنیت و سطوح آن مطرح کرد. باری بوزان و همکارانش امنیت را چند بعدی می انگارند. یعنی امنیت را وابسته به موضوعاتی از جمله موضوعات اقتصادی، هویتی و تهدید است. بنابراین به خطر افتادن امنیت فقط به معنای حمله نظامی نیست بلکه تلقی یک بازیگر بین المللی از موضوعی به عنوان تهدید می تواند به معنای برهم خوردن امنیت آن باشد. همچنین احساس تغییر هویت موضوع، حاوی تهدید است. در مورد بحران سوریه باید گفت حزب الله لبنان با احساس عدم امنیت برای هویت خود، عدم امنیت برای تمامیت ارضی لبنان و سوریه، تهدید و سقوط یکی از حلقه های محور مقاومت و تضعیف آن مقابل دشمنان، لطمه خوردن سوریه و لبنان از نظر اقتصادی و هدر رفتن منابع زیرزمینی و زیرساخت های دو کشور و در نهایت با احساس تهدید به محصور شدن و عدم دسترسی به خارج از منطقه به بحران سوریه وارد شد و به حمایت از بشار اسد پرداخت.

Keywords:

سوریه، لبنان، حزب الله، نظریه کپنهاگ

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSTCONF05_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1142955/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مجیدی، محمد رضا و محمودی، مهدی و صفوی، سید حمزه و خاکسار، علی محمد،1399،بهره گیری از نظریه کپنهاگ در بررسی علل ورود حزب الله لبنان به بحران سوریه و تحول جایگاه این گروه در داخل لبنان و خاورمیانه،Fifth International Conference on Political Science, International Relations and Transformation،https://civilica.com/doc/1142955

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,698
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support