Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

بررسی پایداری شبکه ارتباطات کشور در شرایط بحران

نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1398
کد COI Report: R-1160295تاریخ درج در سایت: 10 اسفند 1399
زبان اصلی Report: Persian دسته بندی علمی Report: استراتژی و مدیریت استراتژیک
View: 165Pages: 17
Year: 1398

Buy and Download

برای دریافت فایل این Report ابتدا در پایگاه سیویلیکا عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید

Authors

Abstract:

بررسی وقایع سیل اخیر و سوابق بحرانهای گذشته نشان میدهد در شرایط بحران، شبکه های مخابراتی فعلی که در دسترس متولیان امداد و نجات و فوریتهای انتظامی قرار دارند پاسخگوی نیازهای جاری آنها نیست؛ زیرا فناوری های مخابراتی ناهمگون را به کار می برند، باندهای بسامدی متفاوتی استفاده می کنند و ظرفیت طیف بسامدی اختصاص یافته به آنها نیز برای تامین نیازهای مخابراتیشان کافی نیست. این در حالی است که اینترنت پهنباند افقهای جدیدی را در زمینه خدمات قابل عرضه فوریت های امدادی و انتظامی توسعه داده است، اما بهبود ارتباطات نیروهای امدادی و انتظامی به طیف بسامدی بیشتر و استفاده از فناوری پیشرفته نیاز دارد. استفاده از فناوری پیشرفته نیازمند منابع مالی است، منابع درآمدی حاصل از واگذاری باند بسامدی یکی از راههای تامین منابع مالی پایدار ارتقای فناوری ارتباطی این نیروها است. در کشور ما نیز ضرورت بهبود ارتباطات نیروهای امدادی و انتظامی
خصوصا در شرایط بحران احساس میشود، اما ناهماهنگی دستگاه های ذیربط (سازمان صدا و سیما و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) برای ساماندهی فضای بسامدی کشور تحقق این امر را با چالش مواجه کرده است. در این گزارش، تجربه تقنینی کشور ایالات متحده آمریکا (که در ویژگی هایی نظیر توزیع جمعیت و زیرساخت اینترنت شباهت هایی با ایران دارد) در بهره برداری از طیف بسامدی ۷۰۰ مگاهرتز برای تقویت ارتباطات فوریت های امدادی و استفاده از عواید آن برای تامین مالی ارتقای فناوری این نیروها بررسی شده است. کنگره ایالاتمتحده آمریکا در تلاش برای بهبود ارتباطات امدادی این کشور، بازتخصیص طیف های بسامدی ۷۰۰ مگاهرتز و اختصاص بخشی از آن برای تامین مالی و تاسیس اپراتور واحد ارتباطات امدادی و انتظامی را به قوه مجریه این کشور تکلیف کرده است. بررسی نشان میدهد که به دلیل ساختار نهادی این کشور و نقش پررنگ بخش خصوصی، بهینه سازی طیف های بسامدی در این کشور بیش از دو دهه زمان برده است. اما در ایران با توجه به اینکه چالش اصلی استفاده از طیف بسامدی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز بین صدا و سیما (به عنوان یک نهاد حاکمیتی) و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد، ورود قانونگذار به موضوع میتواند در زمان کمتری به رفع اختلافات بینجامد تا منابع بسامدی کشور در جهت منافع کلی نظام استفاده شود. در این راستا و به طور مشخص پیشنهاداتی مطرح می شود.

Keywords:

باند فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز , پایداری ارتباطات , بحران

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1160295/

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support