ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل هندسی برای جریان دوفازی در محیط متخلخل برمبنای ترشوندگی دینامیکی

Year: 1399
COI: RSETCONF05_017
Language: PersianView: 116
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الیاس شعبانزاده - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، گرایش فرایندهای جداسازی، دانشگاه تهران، پردیس دانشکده های فنی، دانشکده فنی فومن
محمد محمدی خاناپشتانی - استادیار، دانشگاه تهران، پردیس دانشکده های فنی، دانشکده فنی فومن
عاطفه حسن زاده - استادیار، دانشگاه تهران، پردیس دانشکده های فنی، دانشکده فنی فومن

Abstract:

مخازن گاز میعانی بخش گسترده ای از مخازن هیدروکربنی را تشکیل می دهند. این نوع مخازن در ابتدا تنها حاوی گاز هستند. با ادامه روند تولید از این مخازن به سبب افت فشار مخزن به زیر فشار شبنمبالایی، درون مخزن عمل میعان اتفاق می افتد و سیال موجود در این مخازن که در ابتدا در حالت فوق بحرانی قرار دارد، با کاهش فشار در دمای ثابت وارد ناحیه دو فازی شده و به دو فاز مایع و گاز تبدیلمی شود. ظهور میعانات در این مخازن باعث کاهش سطح مقطع حفره برای عبور گاز می گردد. با افزایش ضخامت فیلم میعان و عبور از یک حد بحرانی، در اثر امواج سطحی حاصل از جریان گاز، فیلم میعان ناپایدار می شود و درنتیجه آن لنزهایی از میعان در مسیر جریان گاز شکل می گیرد. با تشکیل لنز، جریان از حالت حلقوی به حالت اسلاگ تبدیل می شود و فاز گاز از حالت پیوسته خارج شده و به قطاری از حباب تبدیل می شود. در مخازن گاز میعانی به سبب تنش میان-رویه ی پایین بین گاز و میعانات، عموماً شاهد جریان های مزدوج در مسیرهای مشترک در ریزکانال های محیط متخلخل خواهیم بود که در این بین فشار جدایش، سرعت حرکت سیال، کشش سطحی و لغزش میعان بر سطح جامد هم در شکل گیری جریان جفت شده و هم بر مقدار تراوایی نسبی بعد از شکل گیری جریان جفت شده نقش دارند. در مطالعه حاضر با توجه به اهمیت مخازن گاز میعانی ارائه یک مدل هندسی برای جریان دوفازی درون محیط متخلخل برمبنای ترشوندگی دینامیکی مورد بررسی قرار خواهد گرفت که بر این اساس شبکه ی مطروحه با ساده سازی فضای تخلخل در شبکه ای از منافذ به هم متصل شده و گلوگاه ها ساخته می شوند. مدل ارائه شده با تقریب بسیار نزدیکی از سنگواره واقعی الگو برداری شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RSETCONF05_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1167007/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شعبانزاده، الیاس و محمدی خاناپشتانی، محمد و حسن زاده، عاطفه،1399،مدل هندسی برای جریان دوفازی در محیط متخلخل برمبنای ترشوندگی دینامیکی،Fifth International Conference on Advanced Research in Science, Engineering and Technology،https://civilica.com/doc/1167007

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 72,918
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support