ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش تعامل ارتباطی اجتماعی پلیس با رسانه ها در ارتقاء امنیت عمومی

Year: 1399
COI: PCSCI01_025
Language: PersianView: 330
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غلامرضا رسولی - کارشناس ارشد علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
عزت اله زمانی بالاجاده - کارشناس ارشد روانشناسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

Abstract:

هدف این تحقیق بررسی نقش تعامل ارتباطی اجتماعی پلیس با رسانه ها در امنیت عمومی در بینمراجعین به کلانتري هاي شهر گرگان (کلانتري یازدهم، دوازدهم، سیزدهم و شهرك امام) بوده است.این تحقیق با مراجعه به کارکردهاي مثبت رسانه اعم از تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجلات و اینترنت وبررسی ارتباط آن با عملکرد تأثیرگذار کارکنان انتظامی شاغل در کلانتري ها و نیز از طریق جستجويکتابخانه اي و بررسی نظریه ها و دیدگاه صاحب نظران گردآوري شده است. حجم نمونه تحقیق 150 نفراز پاسخگویان (مراجعین به کلانتري) است که با استفاده از جدول مورگان در عمل تکمیل پرسشنامهاستخراج و داده هاي تحقیق با استفاده از نرم افزار spss مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و براي تحلیلداده ها و آزمون فرضیات از روش هاي آماري پیشرفته مانند آمار توصیفی به همراه ضرایب همبستگیپیرسون و آزمون آلفاي کرونباخ استفاده شده است. نتایج پژوهش نشان داده است که میزان استفاده ازاینترنت، میزان مطالعه روزنامه و مجلات و نیز اطلاع رسانی و هشدار از طریق رسانه بسیار معنی دار استو در ارتقاء امنیت عمومی تأثیر زیادي دارد. اینترنت از یکسو می تواند خود به عنوان رسانه مستقل عملکرده و پیام هاي مورد نظر را به مخاطبان منتقل کند و از سوي دیگر می تواند به عنوان بستر و زمینه ايبراي حضور و فعالیت سایر رسانه هاي مورد استفاده عمل کند و روزنامه و مجلات (مطبوعات) هممی توانند زوایاي تاریک حقایق اجتماعی را روشن سازند و نیز به لحاظ آگاه سازي، آموزش و اطلاع رسانیهم نقش بسیار مهمی در امر ارتقاء امنیت عمومی دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PCSCI01_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1183275/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رسولی، غلامرضا و زمانی بالاجاده، عزت اله،1399،نقش تعامل ارتباطی اجتماعی پلیس با رسانه ها در ارتقاء امنیت عمومی،National Police Conference and Social Communication Interaction،Tehran،https://civilica.com/doc/1183275

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,632
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support