ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه راهکار بهینه با استفاده از عملکرد چندگانه در اجرا پروژه های ساختمانی باند مرتبه

Year: 1398
COI: JR_SASE-5-3_001
Language: PersianView: 100
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد ابراهیمی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد خمین، خمین، ایران
فریبا حسینی - کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی- بازاریابی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اراک، اراک، ایران

Abstract:

امروزه و در شرایط فعلی (خصوصا وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی) که کشور با آن مواجه هست، اجرا پروژه های ساختمانی بلند مرتبه امری دشوار به نظر می رسد. مشکلاتی که باعث افزایش مدت زمان، تاخیرات احتمالی و افزایش هزینه های پروژه خواهند شد و می توان با برنامه ریزی دقیق و پیش بینی پارامترهای موثر روند اجرایی پروژه و تاثیر گذار بر زمان و هزینه و به عبارتی منابع مورد نیاز، تا حد امکان از شدت منفی نحوه اجرای پروژه ها کاست. پس از یک دوره فترت نسبتا طولانی در زمینه ساخت بلند مرتبه ها و در غیاب مجریان خارجیف مهندسین ایرانی در دوره جدید بلند مرتبه سازی بدون داشتن تجربه و دانش کافی، از مرحله ساخت ساختمان های عادی به دوره مسئولیت احداث ساختمان های بلند مرتبه رسیدند. اکنون بیش از یک دهه از قبول مسئولیت جدید توسط آن ها می گذرد و تجربه گران بهایی در این سال ها برای این مهندسین پدید آمده است. جمع آوری و مستندسازی این تجارب و تلفیق آن با دانش نوین مدیریت پروژه می تواند به ارائه راهکارهای علمی تازه برای استفاده مجریان ساختمان های بلند مرتبه و مهندسان جوان منجر شود. هدف اصلی پژوهش، پیش بینی ممکن در اتفاقاتی از ابعاد فکری، رفتاری و ساختاری است که مشکلات عدیده ای از زمان، هزینه، کیفیت و موارد دیگر در اجرای پروژه های بلند مرتبه ایجاد می کند. بنابراین باید مدلی ارائه شود تا اگر موارد و رویدادهای تاثیرگذاری در حین اجرای پروژه ها صورت پذیرفت، بتوان با اتخاذ تصمیم و استراتژی های مختلف، ولی مناسب و به موقع، در حداقل زمان و کمترین هزینه ریالی ممکن، انحرافات را کنترل و برنامه اجرایی را در جهت عملکرد مناسب و قابل اتکا برای پروژه ها مدیریت نمود. این پژوهش، به لحاظ هدف، روشی کاربردی؛ و روش توصیفی- اکتشافی (مورد پژوهشی) بر پایه ماهیت و روش می باشد. ابتدا فعالیت های کلیدی پروژه مورد ارزیابی قرار گرفتند. در ادامه با شناسایی موانع موجود در اجرا پروژه ها و بررسی آن ها در قالب متغیرهای تخصص سازمان های مجری، عوامل محیطی داخلی و خارجی، مدت زمان و هزینه اجرای پروژه ها، مدل هدف با درنظر گرفتن تاثیرپذیری آن ها نسبت به یکدیگر طراحی و نتیجه با استفاده از نظر مهندسان شرکت بلند مرتبه سازی آذریورد جامعه به عنوان آماری پژوهش و تکنیک حداقل مربعات جزئی توام با آزمون های ناپارامتری و معناداری تائید شد. از آغاز تا پایان پروژه و طبق برنامه مدون، عملکرد مناسب توسط عامل های چهارگانه زمان، هزینه، پیشرفت فیزیکی و انعطاف پذیری کنترل شده تا نسبت به بهترین و ارجح ترین تصمیم و استراتژی های ممکن اقداماتی مقتضی به عمل آید. نتایج حاصله این پژوهش این گونه بیان می کند که متغیرهای مستقل یعنی تخصص سازمان های مجری پروژه ها، تغییرات و پارامترهای محیط خارجی و داخلی، مدت زمان و هزینه اجرای پروژه ها به شکل پنج ضلعی در فضای سه بعدی بر عملکرد مناسب در اجرای پروژه های عمرانی بلند مرتبه تاثیرگذار می باشد، به نحوی که در مقاطع زمانی خاص بتوان با اجرای راهکارها و استراتژی های خاص و مدون، اثرات منفی را کاهش داده و اثرات مثبت خود افزایی را افزایش داد.

Keywords:

مدیریت پروژه , پروژه های ساختمانی بلند مرتبه , عملکرد مناسب , تخصص سازمان های مجری پروژه ها , عوامل محیطی خارجی و داخلی , مدت زمان و هزینه اجرای پروژه ها

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SASE-5-3_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1242910/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی، احمد و حسینی، فریبا،1398،ارائه راهکار بهینه با استفاده از عملکرد چندگانه در اجرا پروژه های ساختمانی باند مرتبه،https://civilica.com/doc/1242910

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,469
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support