Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی چالش های فرهنگی بومی سازی تجارت الکترونیک در ایران

فصلنامه مطالعات مدیریت و کارآفرینی، دوره: 5، شماره: 1
Year: 1398
COI: JR_SME-5-1_009
Language: PersianView: 88
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن غفاری - کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات- تجارت الکترونیک، دانشگاه نور طوبی

Abstract:

استقرار و توسعه تجارت الکترونیکی باعث پیشرفت اقتصاد کشورها و رونق کسب و کارها گردیده است. این امر باعث تغییر در الگوی رقابت، تغییر در نیازهای بازار، تغییر در سهم بازار کسب و کارها، تغییر در بازار هدف و دامنه آن، تغییر در موجودیت سازمان ها، تغییر در قوانین و مقررات و تغییر در شیوه برنامه ریزی کاری و ... شده است. ولی استقرار و توسعه تجارت الکترونیکی با موانعی روبورست که یکی از مهمترین موانع آن وجود مشکلات فرهنگی، فنی و زیرساختارهاست. از این رو یکی از مهمترین مسائلی که در صنایع و تکنولوژی هیا وارداتی مطرح می شود، بررسی لزوم بومی سازی در آن صنعت می باشد. در این میان تجارت الکترونیک نیز مستثنی نبوده و با توجه به جهانی شدن استفاده از تجارت الکترونیک، وارداتی بودن این تکنولوژی و تفاوت ساختاری بسیار مابین کشور مهد تکنولوژی و سایر کشورهای استفاده کننده، کپی مو به مو کلیه دستورالعمل ها نمی تواند نتایج مطلوبی در پی داشته باشد. با الگوبرداری از کشورهای موفق در توسعه تجارت الکترونیک در می یابیم که تطابق روش ها و بومی سازی آن ها جهت گسترش و موفقیت تجارت الکترونیک امری اجتناب ناپذیر است؛ اما بومی سازی تجارت الکترونیک به چه معناست و چه محدوده و وسعتی را شامل می شود؟ در این مقاله ابتدا موانع و مشکلات توسعه تجارت الکترونیک و کاربردهای مختلف این تکنولوژی بررسی و تحلیل می شود. سپس با مطالعه و الگوبرداری از کشورهای پیشرو، اقدامات انجام شده در ا ین کشورها جهت غلبه بر مشکلات توسعه تجارت الکترونیک مطالعه خواهد شد و در نتیجه قبل از تدوین استراتژی تجارت الکترونیک، مطالعه ای دقیق و عمیق تر راجع به بومی سازی آن طبق عادات، فرهنگ، قوانین، اعتقادات، نیازها و امکانات موجود در کشور انجام می دهیم. در این مقاله مطالعه ای جامع در این زمینه صورت گرفته و راه های پیموده شده توسط کشورهای موفق مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت و همچنین گام های پیموده شده در کشور در این راستا بیان می گردد. سپس به نتایج حاصل از مطالعه میدانی از طریق تکمیل پرسشنامه ی تهیه شده که توسط بیش از یکصد نفر از کاربران اینترنت که دارای تجربه تجارت الکترونیک می باشند، تکمیل گردیده و نظریات و تجربیات ایشان جمع بندی گردیده است، اشاره می شود و نتایج مربوطه توسط نرم افزار SPSS تجزیه و تحلیل شده و با توجه به مطالب مطالعه شده، و نهایتا اولویت های بومی سازی تجارت الکترونیک در ایران ارائه می گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SME-5-1_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243023/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غفاری، محسن،1398،بررسی چالش های فرهنگی بومی سازی تجارت الکترونیک در ایران،https://civilica.com/doc/1243023

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 408
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support