ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونه توانستم سواد خواندن را در دانش آموزم حمید تقویت یا بهبود بخشم

Year: 1400
COI: CFTP07_017
Language: PersianView: 68
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آزیتا رشیدی - کارشناسی ، آموزش ابتدایی، دانشگاه آزاد بندرعباس ، اداره آموزش و پرورش شهرستان بندر عباس، آموزشگاه معرفت دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی بندرعباس
احسان زارعی - دکتری تخصصی ، برنامه ریزی درسی، دانشگاه هرمزگان بندرعباس دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی بندرعباس

Abstract:

هدف از انجام این پژوهش بهبود و تقویت سواد خواندن در کودکان دبستانی بود. امروزه همه می دانند که کودکان قبل از دبستان علاقه ی زیادی برای خواندن از خود نشان می دهند و از ورق زدن و مشاهده کردن کتاب ها و مجله ها و به ویژه از تصاویر آنها لذت می برند و از این که بزرگترها برایشان کتاب بخوانند خوشحال می شوند و درباره ی واژه ها و نوشته ها سوال هایی مطرح می کنند. این موارد و شبیه آن ها می تواند نشانه هایی از آمادگی های کودک برای خواندن باشد که با تشویق و ترغیب کودکان و پاسخگویی به سوالات آنان می توان آموزش خواندن را آغاز کرد. بدیهی است آموزش نباید با اجبار و فشار توام گردد، چنان چه کودک آمادگی های لازم را از خود نشان نداد باید آموزش را به تعویق انداخت ، در غیراین صورت به شکست و ناکامی کودک منجر خواهد شد و میل به خواندن را در او کم خواهد کرد یا از بین خواهد برد؛ چنین کودکی احساس سرخوردگی می کند در زمان مناسب هم پیشرفت لازم را نخواهد داشت. خواندن و مطالعه در تعلیم وتربیت مقوله ی ساده ای نیست. به هرکس که بتواند حروف را با هم درست ترکیب کند و کلمه بخواند نمی توان گفت خواندن می داند. بارها برای خود شما پیش آمده است که کودک قصه ای از کتاب درسی را روان و خوب و با صدای بلند خوانده است ولی وقتی از او سوال کرده اند، از آن چه خواندی، چه فهمیدی؟ قادر به جواب دادن نبوده است. این به معنای عدم درک خواندن و مطالعه ی صحیح است. اگر خواهان تربیت دانش آموزانی خلاق، متفکر، مستقل و کنجکاو هستیم و اگر درپی کشف علل کاهش افت تحصیلی و ارتقای انگیزه ی پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان هستیم باید جهت گیری برنامه ریزی درسی را از نظر محتوای درسی و شیوه های تدریس به سمت آموزش خلاق سوق دهیم و با استفاده از روش های فعال نحوه کی تدریس را از شیوه ی معلم محوری به سمت دانش آموز محوری هدایت نمائیم. تا بدین وسیله اعتماد به نفس و ایجاد خود باوری در دانش آموزان بالا رود و افزون بر آن، شیوه ی ارزشیابی از یادگیری و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را از پاسخ مداری به سوال مداری و از حافظه پروری به اندیشه سازی تغییر دهیم. ما در این پژوهش که بر روی کودکان دبستانی انجام گرفت از روش های تدریس نوین (دانش آموز محوری) استفاده کردیم و در پایان مشاهده شد که این روش تدریس در بهبود و تقویت سواد خواندن و سوال مدار بودن کودکان دبستانی موثر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CFTP07_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1244044/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رشیدی، آزیتا و زارعی، احسان،1400،چگونه توانستم سواد خواندن را در دانش آموزم حمید تقویت یا بهبود بخشم،National Conference on Professional Research in Psychology and Counseling with a Teacher Perspective،Minab،https://civilica.com/doc/1244044

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,833
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support